Antalyalılar Döşemealtı’na akın etti

Anasayfa» Haberler» Antalyalılar Döşemealtı’na akın etti
Oluşturulma Tarihi: 8.05.2017
Görüntülenme Sayısı: 2194

Antalya'nın en büyük merkez ilçesi Döşemealtı, hafta sonu çeşitli etkinliklerle adeta insan seline döndü. Hıdırellez ve Yörük Şenlikleri'ne ev sahipliği yapan mesire alanları dolup taştı.

Bademağacı'nda Hıdırellez kutlamaları

Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Bademağacı Hıdırellez Şenlikleri'ne, mahalle sakinlerinin yanı sıra, Antalya'dan, Burdur ve civar ilçelerden çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkan Vekili Ali Acır'ın da katıldığı, Paksu piknik alanında toplanan yüzlerce vatandaş, piknik yapıp halay çekti. Çocuklar ise çeşitli aktivitelerle güzel havanın tadını çıkardı.

Güver Uçurumu Mevkii'nde Yörük Şöleni

Antalya'nın en geniş piknik alanlarından birisi olan Düzlerçamı Mesire Alanı Güver Uçurumu mevkinde bu yıl 3'ncüsü düzenlenen Uluslararası Yörük Festivali ve 24'ncü Yörük Şöleni düzenlendi. Yurt içinden ve yurt dışından on binlerce insan, Yörük şenlikleri için Döşemealtı'na geldi.

Düzlerçamı'nda Hıdırellez ve piknik şenliği

Yalınlı Mahallesi'ndeki bir başka piknik alanı olan Düzlerçamı Mesire Alanı'nda ise Alevi Kültür Derneği ve Alevi Kardeş Dernekleri'nin organizasyonunda Hıdırellez kutlaması yapıldı. Aynı alan içerisinde Antalya Giritliler Derneği'nin düzenlemiş olduğu geleneksel piknik ve Hıdırellez şenlikleri gerçekleşti. Her yaştan insanın katıldığı piknik ve şenliklerle Döşemealtı ilçesi en yoğun günlerinden birini yaşadı.