Atatürk Döşemealtı’nda Özlem ve Minnetle Anıldı

Anasayfa» Haberler» Atatürk Döşemealtı’nda Özlem ve Minnetle Anıldı
Oluşturulma Tarihi: 11.11.2022
Görüntülenme Sayısı: 357

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84'üncü yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Döşemealtı'nda da büyük özlemle anıldı.

Döşemealtı'ndaki törenin adresi Belediye binası önü Kent Meydanı oldu. İlçe merkezinde düzenlenen törene Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan, İYİ Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey, siyasi parti temsilcileri, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile belediye personeli katıldı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve siyasi parti ilçe başkanları Kent Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunup saygı duruşunda bulundu. Saatler 9'u 5 geceyi gösterdiğinde çalan sirenlerle birlikte tüm yurtta olduğu gibi Döşemealtı'nda da hayat 1 dakikalığına durdu. İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk bırakan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “İçimizdeki Atatürk özlemi, O'nun yaktığı Türkiye Cumhuriyeti ateşi gibi hiç sönmüyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.