Atık pil kampanyasına katılan öğrenciler Akvaryum gezisi ile ödüllendirildi

Anasayfa» Haberler» Atık pil kampanyasına katılan öğrenciler Akvaryum gezisi ile ödüllendirildi
Oluşturulma Tarihi: 26.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1030

Döşemealtı Belediyesi tarafından "Doğanın Pili Bitmesin" sloganıyla başlatılan atık pil toplama kampanyası sona erdi. İlçede bulunan 28 okulun katıldığı kampanya kapsamında yarım ton atık pil toplanırken, 230 kilogram ile Yukarı Karaman Perge Rotary İlköğretim Okulu birinci oldu. Birinci olan okulun yanı sıra kampanyaya katılan okullardan toplam 218 öğrenci ve 35 öğretmene Antalya Akvaryum gezisi hediye edildi.

Döşemealtı Belediyesi destekliyor...

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Atık Pil toplama kampanyası büyük ilgi gördü. 1 Aralık 2015 tarihinde başlayan ve 1 Nisan 2016'da sona eren kampanya kapsamında toplanan yarım ton atık pil Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği'ne (TAP) teslim edildi. Dernekte en çok pili toplayan okula sürpriz hediyeler göndereceğini açıkladı.

Başkan Genç, kampanyaya katılan öğrencilere teşekkür etti...

Atık pil, elektronik eşya atığı, cep telefonu bataryası ve parçalarının toplanması kampanyasına katılan öğrenciler otobüslerle belediye binasına geldi. Burada Belediye Başkanı Turgay Genç, Belediye Meclis Üyesi Ramazan Bahşi ve Temizlik İşleri Müdürü Figen Çörekçi tarafından karşılanan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi. Toplumsal bilincin gelişimi için yapılan kampanyaya katılan öğrencilere teşekkür eden Başkan Genç, "Doğa'yı korumak geleceğimizi korumaktır. Sizler bu bilince sahipsiniz ve hepinize çok teşekkür ederim. Ama bir daha ki yarışmada daha fazla gayret istiyorum" dedi.

İlk kez gördüler...

Daha sonra yine otobüslere bindirilen minik öğrenciler Antalya Akvaryum'a gitti. Gönüllerince eğlenen ve köpekbalığından küçük süs balıklarına kadar bir çok çeşit deniz canlısını görme imkanı bulan öğrenciler Başkan Genç'e ve öğretmenlerine teşekkür etti. Akvaryum'da hayatlarında ilk kez bu kadar yakından gördükleri balıklarla fotoğraf çektirmek isteyen minikler adeta birbirleriyle yarıştı.

Dünyanın en büyük akvaryum kompleksleri arasında gösterilen Aquarium'u büyük bir ilgi ile gezen öğrenciler, Döşemealtı Belediyesi'nin öncülüğünde ve desteğinde yapılan atık pil kampanyasına katılmaktan mutlu olduklarını, sonra ki yarışmalara da katılacaklarını söylediler.