Bademağacı geleneksel Hıdırellez kutlamalarına yüzlerce kişi katıldı

Anasayfa» Haberler» Bademağacı geleneksel Hıdırellez kutlamalarına yüzlerce kişi katıldı
Oluşturulma Tarihi: 9.5.2016
Görüntülenme Sayısı: 1268

Döşemealtı ilçesi Bademağacı Mahallesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hıdırellez ve Bahar Bayramı bu yıl da büyük bir coşku ile kutlandı.

Paksu Piknik alanında gerçekleştirilen kutlamalara Döşemealtı ilçesinin yanı sıra Antalya merkez ve Burdur Bucak'tan da çok sayıda vatandaş katıldı. Döşemealtı Belediye Başkanı vekili Ali Acır'ın ev sahipliği yaptığı Geleneksel Hıdırellez kutlamalarında vatandaşlar piknik yapıp yerel sanatçıların söylediği şarkılar eşliğinde eğlendi. Başkan Vekili Acır tüm ziyaretçilerle tek tek ilgilendi.

Halay çekildi, uçurmalar uçuruludu...

Her yıl daha da büyük bir katılımla gerçekleşen Hıdırellez kutlamalarında çocuklarıyla birlikte uçurtma uçuran mahalle sakinleri voleybol oynayıp halat çekme yarışması yaptı. Hıdırellez kutlamalarının coşkulu bir şekilde kutlanabilmesi için Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü günler öncesinden hazırlıklarını yaptı, çevreye Türk bayrakları ve Atatürk resimleri asıldı.

Paraşütçüler piknik alanına indi...

Kutlamalarda en büyük sürprizi ise yamaç paraşütçüleri yaptı. Paraşütçüler Türkiye'nin bir çok kentinden mahalleye gelerek yamaç paraşütü yaparken bu yılki Hıdırellez kutlamalarında Türk bayrağı ve Döşemealtı Belediyesi bayraklarıyla vatandaşların yanına iniş yaptılar. Paraşütçüler vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.