Başkan Genç, Alman Erasmus öğrencilerini ağırladı

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç, Alman Erasmus öğrencilerini ağırladı
Oluşturulma Tarihi: 6.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1079

Başkan Genç, Alman Erasmus öğrencilerini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Avrupa Birliği (AB) Erasmus projesi için Antalya'da bulunan Alman öğrencileri ağırladı.

Büyük Hedef Derneği'nin proje ortaklığında Almanya'dan Sereetzer Sportverien tarafından düzenlenen "Different Life - Same Tolerance" Erasmus projesine katılan 34 Alman öğrenci, proje sorumlularıyla birlikte Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) vekillerinin de yerel katılımcı olarak yer aldığı proje kapsamında Antalya'da bulunan Alman Erasmus öğrencilerine ilçe hakkında bilgiler verdi. Döşemealtı'nın tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan Başkan Genç, öğrencilerin sorularını cevaplayıp, İlçe'yi anlatan broşür ve CD verdi.

Lübeck Başkanı Bernd Saxe'den Başkan Genç'e mektup..

Almanya'nın Lübeck kentinden gelen 34 öğrenci Belediye Başkanı Genç'in konuğu olurken Proje koordinatörü Jurgen Grimm AB Erasmus Plus projesi hakkında bilgiler verdi. Grimm ,yaşadıkları Lübeck kentinin Belediye Başkanı Bernd Saxe'nin Turgay Genç'e yazdığı mektubu verdi. Başkan Bernd Saxe'nin mektubu gurbetçi bir genç tarafından çevirisi yapılarak okundu. Proje koordinatörü Jurgen Grimm Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e kendi şehirlerinin belediye başkanı Saxe'nin gönderdiği hediyeleri vererek Almanya'ya davet etti. Turgay Genç'te Lübeck kentine gelerek kendilerini ve Başkan Saxe'yi ziyaret edeceğini söyleyerek mevkidaşına Döşemealtı halısı gönderdi.

Döşemealtılı ve Lübeck'li gençlerden dostluk mesajları...

Söz alan Alman gençler, Türkiye'de dolayısıyla Antalya ve Döşemealtı'nda bulunmaktan mutluluk duyduklarını, özellikle bu dönemde ön yargıları yıkmak için gerçekleştirilen buluşmanın çok önemli olduğuna dikkat çekip dostluk mesajları verdiler. Döşemealtı'nda ki tarihi Termessos, Karain, Kocain, Ariassos, Evdirhan ve Kırkgözhan'ı gezecek olan Alman öğrencilere, Döşemealtı'nın Genç Vekilleri de eşlik edecek.