Başkan Genç esnaf sofrasında

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç esnaf sofrasında
Oluşturulma Tarihi: 20.11.2017
Görüntülenme Sayısı: 1451

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ve yönetimi ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.

Antalya Semt Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu'nun konuğu olan Başkan Turgay Genç, esnafla birlikte kahvaltı yaptı. Pazarcı esnafının talebi üzerine yaklaşık 1 yıl önce hizmete açılan Ekolojik Pazar Yeri'nde gerçekleşen kahvaltıda, Antalya Semt Pazarcılar Odası yönetimiyle sohbet etme fırsatı bulan Başkan Genç, daha sonra pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ve yönetimine, pazarcı esnafına yönelik yatırımları hakkında bilgi veren Başkan Genç, Ekolojik Pazar Yeri dahil toplam 11 mahalleye 12 adet çok amaçlı kapalı pazar yeri kazandırdıklarını söyledi.

Cadde ve sokak aralarına kurulan pazar tezgahlarının Döşemealtı'nda tarihe karıştığını belirten Başkan Genç, “Göreve başlayalı yaklaşık 3,5 yıl oldu. Bu süre zarfında 70'in üzerinde proje başlattık ve çoğunu da halkımızın hizmetine açtık. Pazarcı esnafımızı, dolayısıyla vatandaşlarımızı düşünerek hazırladığımız çok amaçlı kapalı pazar yerleri ile esnafımız da vatandaşımız da yazın sıcağından, kışın yağmur ve çamurundan kurtulmuş oldu. Haftanın 1 günü pazar tezgahları kurulurken diğer günlerde de mahalle halkımız düğün, mevlit, asker uğurlaması ve benzeri sosyal amaçlı toplantılarını yapabiliyor. 11 mahallemize tek tip proje ile inşa ettiğimiz 12 adet kapalı pazaryerinin içinde mutfak, idari ofis ile bay ve bayan tuvaleti bulunuyor” dedi.

Başkan Turgay Genç, kahvaltı ve esnaf ziyaretinin ardından Antalya Semt Pazarcılar Odası yönetimine pazar yerinin hemen yanında inşa edilen Türkiye'nin ilk “Müze Konseptli Cami” inşaatını gezdirdi.