Başkan Genç iş kadınlarını ağırladı

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç iş kadınlarını ağırladı
Oluşturulma Tarihi: 21.03.2018
Görüntülenme Sayısı: 1104

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Dr. Aynur Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ziyaret etti. Başkan Genç, 2 ay önce göreve gelen dernek yönetimine başarı dileklerinde bulundu.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) yönetimini ağırladı. Dernek faaliyetleri hakkında Başkan Genç'e bilgi veren ANTİKAD Başkanı Aynur Doğan, “2 ay önce yapılan seçimle yeni yönetim kurulu olarak göreve geldik. Kadınların iş dünyasında çok daha etkin ve aktif olabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca kadın istihdamını artırmak projelerimizi hayata geçirdik. Sizin de kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yaptığınızı biliyoruz ve çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Birlikte hazırlayacağımız ve kadınların iş hayatına kazandırılması için uygulamaya konacak projelere imza atmak istiyoruz” dedi.

Kadınlarla tüm ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyacağını bildiren Başkan Genç ise hayatın her alanında var olan kadınların özellikle aktif siyasette etkin olmaları gerektiğini söyledi. Genç, şöyle konuştu: “Güçlü ve başarılı kadınlar başta yerel yönetimlerde olmak üzere ülke siyasetinde söz sahibi olmalılar. İstedikten sonra kadınların başaramayacağı ve yapamayacağı hiçbir iş kolu yok. Biz de belediye olarak bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Başkan yardımcılarımdan birisi kadın, ayrıca birim müdürlerim ve şeflerim arasında çok sayıda kadın bulunmakta. 1'inci Lig'de mücadele eden kadın futbol takımımız var.”