Başkan Genç koltuğunu 6 yaşındaki Uygar'a bıraktı

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç koltuğunu 6 yaşındaki Uygar'a bıraktı
Oluşturulma Tarihi: 22.04.2017
Görüntülenme Sayısı: 1747

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kendisini ziyarete gelen kreş öğrencilerini ağırladı. Başkan Genç, geleneği bozmayarak koltuğunu 6 yaşındaki Uygar Büyükkara'ya bıraktı. Minik başkanın ilk talimatı kreşlerinin önüne Atatürk büstü ve evlerinin yakınına park yapılması oldu.

İlçede faaliyet gösteren Beşparmak Çocuk Kreşi öğrenci ve öğretmenleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay genç'i makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Genç ellerinde Türk bayraklarıyla kendisini ziyarete gelen minik misafirlerini ağırladı.

Başkan Genç ile sohbet eden kreş öğrencileri hazırladıkları şiirleri okudu. Minik ziyaretçileriyle tek tek ilgilenen Başkan Turgay Genç koltuğunu 6 yaşındaki Uygar Büyükkara admı öğrenciye teslim etti. Büyükkara koltuğa oturur oturmaz ilk talimatını Özel Kalem Müdürlüğü'ne verdi. Kreşlerinin önüne Atatürk büstü, evlerinin önüne ise çocuk parkı isteyen minik Başkan, “İleride belediye başkanı olmak ister misin” sorusuna, "Ben büyüyünce aşçı olmak istiyorum. Hem pastaları seviyorum hem de yapması çok eğlenceli” yanıtını verdi.