Başkan Genç, nar işçileriyle buluştu

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç, nar işçileriyle buluştu
Oluşturulma Tarihi: 16.01.2019
Görüntülenme Sayısı: 1234

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Çığlık Ayanlar Mahallesindeki soğuk hava deposunda nar işçileriyle bir araya geldi. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 70 işçinin sorunlarını dinleyip projelerini anlatan Başkan Genç, bölge kadınlarına istihdam sağlayan Narco Tarım Ürünleri sahibi Mehmet Özçetinkaya'ya teşekkür etti.

Başkan Genç, belediyeye ait soğuk hava deposunu işleten ve kısa sürede Rusya, Almanya, Polonya, İtalya, Japonya başta olmak üzere 10 ülkeye yaş sebze ve meyve ihracatı yapan Narco Tarım'ın, zaman zaman 300'e çıkan istihdam sayısıyla bölge halkına büyük katkı sağladığını söyledi. Halen firma bünyesinde çalışan 70 işçinin sorunlarını dinleyen Genç, görevde oldukları dönemde Döşemealtı için yaptıklarını kısaca özetledi.

4 yılda 100'ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Turgay Genç, “701 kilometrekare bir alana hizmet veriyoruz. Yapacak daha çok işimiz var. Belediyecilik sadece yol ve park yapmak değil. Bölgemizin sorunlarını biliyoruz ve yeni yolların dışında istihdama yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu tesis atıl durumdaydı. Sayın Mehmet Özçetinkaya, bu tesisi kiralayarak yüzlerce kişiye istihdam sağladı. Biz de gereken desteği verdik. Kendisine teşekkür ediyoruz. Hem ülke ekonomisine hem de bölge halkının istihdam edilerek özellikle kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlamasına yardımcı olduk” diye konuştu.

Ziyareti nedeniyle Başkan Genç'e teşekkür eden işletmeci Mehmet Özçetinkaya ise “Belediye Başkanımızın sayesinde soğuk hava deposunu kiraladık ve ekonomiye kazandırdık. Şu an 10 ülkeye ihracat yapıyoruz” dedi.

Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Reşit Doğan ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.