Başkan Genç, “Parolamız temiz çevre”

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç, “Parolamız temiz çevre”
Oluşturulma Tarihi: 25.12.2018
Görüntülenme Sayısı: 1183

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 26 araç ve 79 personelle ilçenin 32 mahallesinde daha temiz bir Döşemealtı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cami Temizleme Ekibi ise 60 cami 7 mescidin temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyor. Belediye, sivil toplum kuruluşlarının ilçede gerçekleştirdiği temizlik kampanyalarına da destek veriyor.

Temizlik ekipleri 11 çöp kamyonu ile düzenli olarak 8 bin konteynırdan çöp toplama işlemini gerçekleştiriyor. Ekipler, yine özel dezenfekte aracı ile bu konteynırları koku ve sineğe karşı dezenfekte ediyor. 2 adet vidanjör ise vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda 2 gerekli çalışmayı yürütüyor.

DAHA TEMİZ DÖŞEMEALTI

Ana arterler, cadde ve sokaklar, meydan, boş alan, pazar yerleri, sanayi sitelerinin temizliği ve bu alanlarda bulunan atıkların toplanarak doğaya zarar vermeden bertarafını sağlayan Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, çevre kirliliğini engellemeye çalışıyor. 3 adet yol süpürme aracı ile ilçenin dört bir yanı özenle temizleniyor. Elektrikli yüksek basınçlı yıkama aracı ile kanalizasyon bakımı ve ilaçlaması gerçekleştiriliyor.

13 pazar yerinde ise her pazar bitiminde ve vatandaşın düğün, sünnet, mevlit gibi etkinlikleri öncesinde baştan aşağı temizleniyor.

GERİ DÖNÜŞÜME YATIRIM

İlçenin farklı noktalarına yerleştirilen 74 geri dönüşüm kafesi, 30 geri dönüşüm konteynırı ve 50 giysi kumbarası, geri dönüşüm atıklarını rutin olarak topluyor. 5 litre ve üzerindeki atık yağlar evlerden toplanıyor.

İlçenin her geçen gün daha temiz olduğuna dikkat çeken Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmemesi prensibiyle hareket edip, daha temiz bir Döşemealtı için çalışıyoruz. Ayrıca yerel, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği yaparak tarihi ve doğal değerlerimize yönelik temizlik kampanyalarına destek veriyoruz. Hedefimiz doğamızı korumak, çevremizi temiz tutmak” dedi.