Başkan Genç’ten Pandemi sunumu

Anasayfa» Haberler» Başkan Genç’ten Pandemi sunumu
Oluşturulma Tarihi: 24.09.2020
Görüntülenme Sayısı: 730

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı CHP ve İYİ Parti yöneticilerine tüm Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ilçede alınan tedbirler ve yapılan çalışmaları anlattı.

“KRİZ MASASI OLUŞTURDUK”

Cumhuriyet Halk Partisi Döşemealtı ilçe yöneticileri ve Millet ittifakı İYİ Parti ilçe yöneticilerine geniş bir sunum yapan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, zorlu dönemde herkesin kalbine dokunmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Korona Virüs pandemisi nedeniyle ilk olarak oluşturdukları kriz masasıyla ilçenin genel haritasını çıkardıklarını belirten Başkan Genç, “İlk olarak bir kriz masası kurduk. Yapılacak çalışmalarla ilgili personel ve malzeme planlaması yaparak kolları sıvadık. Ulaşılmadık tek bir insan tek bir ev kalmaması için ekiplerimiz 24 saat esasıyla görev yaptı” dedi.

“VATANDAŞIMIZIN EMRİNDEYİZ”

Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekiplerimiz tüm cadde ve sokaklar, kamusal alanlar, kamu binaları, camiler, pazar yerleri, işyerleri, kent ve mahalle meydanları, toplu yaşam alanları ve çocuk oyun parkları ile sitelerde temizlik ve dezenfekte çalışmasından sonra, tüm ilçede maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Tam 200 bin maske ve 25 bin litre dezenfektan dağıttık. Bunlarla birlikte pandemi nedeniyle işlerini kaybeden, çalışamayan, ihtiyaç sahibi olan 4 bin aileye gıda kolisi dağıttık Sokağa çıkma yasağında, başta ekmek ve temel ihtiyaç olmak üzere vatandaşlarımızın emrinde olduk.”

TAM KADRO HAZIR BULUNDU

“Bu çalışmalarımızla ve ekip arkadaşlarımla gurur duyuyorum” diyen Belediye Başkanı Turgay Genç'in sunumuna; Cumhuriyet Halk Partisi Döşemealtı İlçe Başkanı Reşit Doğan, yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticileri ile İyi Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Ali Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Döşemealtı Belediyesi toplantı salonunda yapılan sunumda, Başkan Genç'e kurmayları ve Pandemi dönemi kriz masası ekibi olan Başkan Yardımcıları Murat Özdemir, Bülent Yörük, Bahtiyar Sidel ve Mehmet Duman eşlik etti.