Başkan Turgay Genç, pandemi döneminde en başarılı belediye başkanı

Anasayfa» Haberler» Başkan Turgay Genç, pandemi döneminde en başarılı belediye başkanı
Oluşturulma Tarihi: 11.09.2020
Görüntülenme Sayısı: 727

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, pandemi döneminde yaptığı çalışmalar, belediye hizmetleri ve sosyal yardımlarla Türkiye genelinde 82 Belediye Başkanı arasında 5'nci oldu. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında kalan Büyükşehirlerin CHP'li İlçe Belediye Başkanları arasında halkın beğenisini kazanan belediye başkanları arasında zirvede yerini alan Başkan Genç, kendisine güvenen ve destek veren herkese teşekkür etti.

SONAR Araştırma şirketi İstanbul, Ankara ve İzmir dışında kalan Büyükşehirlerin ilçe belediye başkanları arasında kamu oyu araştırması yaptı. “Genel olarak düşündüğünüzde korona döneminde ilçe belediye başkanınız sizce başarılımıdır, yoksa başarısızmıdır” sorusuna cevap verenlerin yüzde 62.2'si Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç lehine oy kullanarak Antalya'nın en büyük merkez ilçesini zirveye ortak etti.

Döşemealtı Belediye Başkanı Genç, Korona Virüs (COVİD-19) pandemisinin başlamasıyla birlikte bir kriz masası kurmuş ve ilk olarak tüm cadde ve sokaklar, kamusal alanlar, kamu binaları, camiler, Pazar yerleri, işyerleri kent ve mahalle meydanları, toplu yaşam alanları ve çocuk oyun parkları ile sitelerde temizlik ve dezenfekte çalışması yapılması talimatını vermişti. Ayrıca 65 bin nüfuslu ilçede çalmadık kapı bırakmayan belediye ekipleri 200 bin koruyucu maske, 25 bin litre dezenfektan ile ihtiyaç sahiplerine 4 bin koli gıda yardımı yaptı.

Yaptıkları çalışmaların hemşehrileri tarafından takdir edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Turgay Genç, “Bizim için her şeyden önce insan ve sağlığı geliyor. Bu bilinçle ilçemizde virüsün yayılmaması vatandaşlarımızın sağlığı, huzur ve güveni için tüm mesai arkadaşlarımla azami gayreti gösteriyoruz. Mücadelemiz henüz bitmedi. Çalışmalarımız sürerken halkımızın başarımızı takdir etmesi onur verici. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.