Binlerce fidan toprakla buluştu

Anasayfa» Haberler» Binlerce fidan toprakla buluştu
Oluşturulma Tarihi: 27.12.2021
Görüntülenme Sayısı: 231

Döşemealtı Belediyesi'nden yeşil atak

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu'nun katkılarıyla Eren Enerji tarafından belediyemize bağışlanan ilk etapta 17 bin fidan toprakla buluşturuldu.

YEŞİL SEFERBERLİĞİ

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu'nun katkılarıyla Eren Enerji tarafından Döşemealtı Belediyesi'ne bağışlanan ilk etapta 17 bin fidan toprakla buluşturuldu. Yürütülen ağaç dikme seferberliği kapsamında erik dut elma ve mahlepten oluşan fidanlar, Çığlık Ayanlar Parkı'nda düzenlenen törenle fidanlar toprağa dikildi. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “İlçenin Avrupa standartlarının üzerinde yeşil alan sahip olması için yeşil seferberliğini sürdürüyoruz” dedi.

CAN SUYU VERİLDİ

Törene Park ve Bahçeler Müdürü Sevgi Türkay, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Genel Başkanı Hakan Yüksel, Halil Akyüz Anadolu Lisesi ile Ekolojik Kreş öğrencileri, vatandaşlar ve belediye personeli katıldı. Öğrenciler parkta belirlenen noktalarda ağaç dikip can suyu su verildi. Döşemealtı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Sevgi Türkay, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu Genel Başkanı Hakan Yüksel'e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.