CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e tam not:

Anasayfa» Haberler» CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e tam not:
Oluşturulma Tarihi: 5.8.2016
Görüntülenme Sayısı: 1229

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e tam not:

Genç ve Çalışkan bir Başkanımız

Döşemealtı Belediyesi'nin İlçeyi tanıtma amacıyla sürdürdüğü tanıtım atağı Ankara Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'ne de taşındı. Tarihi, kültürel değerlerinin yanı sıra bölgeye kazandırılan çalışmalarında sergilendiği ‘Döşemealtı Tanıtım Günleri'nin açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptı.

Sosyal demokrat belediyelerin çalışmalarının daha iyi ve merkezden de duyurulması amacıyla CHP Genel Merkezi'nce başlatılan ‘CHP Çalışıyor, Türkiye Kazanıyor' projesi kapsamında ‘Döşemealtı Tanıtım Günleri' düzenlendi. Açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı tanıtım günleri 12 Ağustos tarihine kadar gezilebilecek.

Döşemealtı Belediyesi, 1 hafta boyunca devam edecek ‘Tanıtım Günleri' nedeniyle özel bir çalışma yaptı. Bölgeyi anlatan tanıtım filminin ardından Dünyaca ünlü Döşemealtı halısını temsil eden standlar hazırlandı, halı tezgahı kuruldu, tarihi yerlerden Ariassos kapısının replikası kuruldu. Yörük kültürünün simgesi kıl çadırı açıldı ve gözleme ile ayran ikramı yapıldı. Belediye'nin yapmış olduğu projeleri içeren materyeller partinin bahçesine kuruldu.

Açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Döşemealtı Belediyesinin Antalya'nın parlayan yıldızı olduğunu Başkan Turgay Genç'in de çalışmalarını yakından takip ettiğini bildirdi. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamasında; “Döşemealtı'nda genç bir belediye başkanımız var. Çalışkan bir belediye başkanımız var. Kendisini yakından ve dikkatle izliyorum. Olağanüstü başarılara imza atıyor. Herkesi kucaklıyor. Bu dönem O'nun birinci dönemi. Bundan sonra yaptığı projeleri devam ettirerek, Döşemealtı'nı Antalya'nın göz kamaştırıcı bir İlçesi haline getirecek. Buna inanıyorum” dedi.

Katılımcılara hitap eden Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, konuşmasına 15 Temmuz tarihinde meydana gelen darbe girişiminde şehit olan vatandaşlara başsağlığı dileyerek başladı. Başkan Turgay Genç, “Cumhuriyet Halk Partisi Çalışıyor, Türkiye Kazanıyor” Projesini başlatan Genel Başkan Yardımcım Yasemin Öney Cankurtaran, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcım Seyit Torun ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu sayede biz yerel yöneticilerde İlimizi, İlçemizi tanıtırken neler yaptığımızı da paylaşma fırsatı buluyoruz” dedi.

Yeni Bütünşehir yasası ile Döşemealtı sınırlarının 224 Km2'den 701 Km2'ye yükseldiğini hatırlatan Başkan Genç, “Antalya'nın en büyük Merkez ilçesi olan Döşemealtı'nda halkımızın beklentileri doğrultusunda herkesi kucaklayan, hazırı tüketmek yerine üreten ve bölgesine değer katan belediyecilik yapmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu

Toplantı salonundaki tanıtım filminin ardından standlar gezildi. Başkan Turgay Genç, konuklarla tek tek ilgilendi. Döşemealtı Tanıtım Günlerine Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Yasemin Öney Cankurtaran, Çetin Osman Budak, Parti Meclis Üyesi Devrim Kök, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, İl ve İlçe Başkanları Belediye Başkanları, Döşemealtı'ndan Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.