Cumartesi Bisiklet Şenliği, Pazar Günü Döşemealtı Er Meydanı

Anasayfa» Haberler» Cumartesi Bisiklet Şenliği, Pazar Günü Döşemealtı Er Meydanı
Oluşturulma Tarihi: 20.5.2016
Görüntülenme Sayısı: 1119

Döşemealtı Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlediği "Gençlik haftası" etkinlikleri Cumartesi günü ‘bisiklet şenliği', Pazar günü de ‘Döşemealtı Güreşleri'yle tamamlanıyor.

Bisiklet Şenliği Cumartesi günü...

Etkinlikler Cumartesi günü yapılacak Bisiklet Şenliği ile devam edecek. Antalya'da faaliyet gösteren amatör ve profesyonel bisikletçiler ve kulüplerin davet edildiği şenlikte yaklaşık 10 kilometrelik parkur ilçe protokolünün de katılımıyla geçilecek.

Atatürk Caddesi'nden Evdirhan'a...

Bu yıl ikincisi düzenlenen Döşemealtı Bisiklet Şenliği Cumartesi günü sabah 10.00'da belediye binası önünden start alacak. Belediye Başkanı Turgay Genç ve ilçe protokolü şenlikte bisiklete binecek ve Atatürk caddesini takiben Evdirhan Kervansarayına ulaşacak.

Bisiklet hediye edilecek...

Yaklaşık bin bisiklet severin katılması beklenen etkinlikte Evdirhan'ın ardından rota Düzlerçamı Mesire alanına çevrilecek. Burada sona erecek etkinlik kapsamında tüm katılımcılara tişört ve şapka hediye edilecek. Ayrıca Mesire alanında çeşitli ikramlar da bulunacak olan Döşemealtı Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ilçe protokolünün kullandığı 6 bisikleti kura ile hediye edecek.

Döşemealtı Er Meydanı Pazar günü...

DöşemealtıBelediyesi Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Şöleni etkinlikleri Pazar günü yapılacak Yağlı Pehlivan güreşleri ile sona erecek. Pazar günü saat 10,00'da başlayacak olan güreşlere 38'i Başpehlivan, her kategoriden 550 güreşçi katılacak. Bilindiği gibi 15 Mayıs günü yapılması planlanan ancak Meteoroloji yetkililerinin yoğun sağnak yağış uyarısı üzerine 22 Mayıs'a ertelenen Döşemealtı Güreşlerine Antalya ve civar iller ile Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden binlerce güreşseverin gelmesi bekleniyor.

Geçen yıl düzenlenen Döşemealtı Güreşlerini yaklaşık 10 bin kişi izlemiş, zaman zaman yağan yağmura rağmen tribünler terk edilmemişti.