DHT'den iftarlık güldürü

Anasayfa» Haberler» DHT'den iftarlık güldürü
Oluşturulma Tarihi: 20.05.2019
Görüntülenme Sayısı: 794

Ramazan ayında geleneksel olarak halkla sanatı buluşturan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT) , bu Ramazan ayında da iftarın ardından sahnelenen "Dengi Dengine" isimli oyunla Döşemealtılıları güldürdü.

Döşemealtı Belediyesi'nin ilçede kültür sanat alanındaki boşluğu doldurmak, Döşemealtılıların sanatsal etkinlik ihtiyacını karşılamak amacıyla kurduğu DHT, 2016 yılında kurulduktan kısa bir süre sonra Ramazan ayı münasebetiyle mahallelerde ortaoyunu sergilemekle işe başladı.

Bu yıl Ramazan ayında da geleneği bozmayan DHT, geleneksel Türk Tiyatrosu ortaoyunu metinlerinden derlenen müzikli komedi oyunu "Dengi Dengine" isimli oyunla seyirci karşısına çıktı. 17 Mayıs'ta Yeşilbayır Amfi Tiyatro'da iftar sonrası sahnelenen ilk oyun büyük beğeni topladı.

DHT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan'ın yönettiği oyun dün akşam Yeşilbayır Amfi Tiyatro'da tekrar sahne aldı. İzleyicileri kahkahaya boğan oyun 24-26-30 Mayıs tarihlerinde Döşemealtı Kent Meydanı'nda saat 20.45'te tiyatroseverlerle buluşacak.