DHT’den muhteşem gala

Anasayfa» Haberler» DHT’den muhteşem gala
Oluşturulma Tarihi: 30.10.2018
Görüntülenme Sayısı: 820

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), 2018-19 sezonunu “Bu da Geçer Ya Hu” adlı oyunla açtı. 29 Ekim gerçekleşen gala gösteriminde Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95'inci yılının kutlandığı 29 Ekim'de sezona perdelerini açan DHT, Kurtuluş Savaşı'nın hemen öncesinde İstanbul'un işgali sırasında halkın işgalcilere karşı direnişini konu alan “Bu da Geçer Ya Hu” adlı oyunla izleyici karşısına çıktı. İstanbulluların işgal kuvvetlerine karşı direnişleri esprili bir dille anlatan iki perdelik oyun ayakta alkışlandı.

Yeşilbayır Mahallesi'ndeki Yeşilpark Kültür Merkezi, gala gösteriminde tiyatroseverlerin akınına uğradı. İlçenin yanı sıra Antalya ve diğer ilçelerden de çok sayıda vatandaş oyunu izlemek için Döşemealtı'na geldi. Oyun öncesi günün anlamına uygun olarak Türk bayrağı dağıtıldı.

Yönetmenliğini T. Murat Demirbaş yaptığı, kimi zaman güldüren, kimi zaman da duygusal anlar yaşatan oyun büyük beğeni topladı. DHT Genel Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, “Bizleri bu özel günde yalnız bırakmayan siz değerli sanatseverlere çok teşekkür ederiz. Belediye Başkanımız Turgay Genç başta olmak üzere emeği geçen tüm belediye çalışanlarına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.