DHT’den yeni çocuk oyunu: Pati Kardeşliği

Anasayfa» Haberler» DHT’den yeni çocuk oyunu: Pati Kardeşliği
Oluşturulma Tarihi: 5.02.2018
Görüntülenme Sayısı: 1376

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun (DHT) yeni çocuk oyunu “Pati Kardeşliği” 17 Şubat'ta izleyici ile buluşacak.

Döşemealtı'nın ilk tiyatrosu unvanını taşıyan DHT, 2018 yılına iki yeni oyunla giriyor. Hazırlıkları süren komedi oyunu “Vatan Kurtaran Şaban”ın yanı sıra çocuk oyunu “Pati Kardeşliği” bu ay gösterime sunulacak.

Eyüp Toru'nun yazdığı, Sinem Arslanoğlu Çakıcı'nın yönettiği “Pati Kardeşliği” adlı çocuk oyunu, 13 Şubat'ta yapacağı prömiyerin ardından, 17 Şubat Cumartesi günü saat 14.00'te seyirci karşısına çıkacak.

2 sokak köpeği, 2 sokak kedisi ile bir apartmanın yöneticisi ve kapıcısı arasında geçen hikayede, mahalledeki parktan uzaklaştırılmak istenen hayvanların birbirleriyle olan dayanışması konu ediliyor. Normalde birbirleriyle pek anlaşamayan kedi ve köpekler, kendileri için asıl tehlike olan kötü niyetli insanlara karşı birlik olmayı ve dostluğu öğreniyor.

Müziklerini Gürkan Çakıcı, dans düzenini Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından koreograf Boğaç Özbakır, kostümleri ise Bani Bakikuşağı Çabar'ın yaptığı oyunda Mert Yılmaz, Tuğçe Akat, Hanife Özsoy, Ömer İlci, Banu Bakikuşağı Çabar ve Fatih Tunca rol alıyor. DHT'nin deneyimli oyuncusu Murat Ercanlı, profesyonel anlamdaki ilk yönetmenlik deneyiminde Sinem Arslanoğlu Çakıcı'ya supervisor olarak destek veriyor.

“Pati Kardeşliği”, sezon boyunca her Cumartesi günü Yeşilbayır'daki Yeşilpark Kültür Merkezi'nde ücretsiz olanak sahnelenecek.