DÖDOSK’tan bahar şenliği daveti

Anasayfa» Haberler» DÖDOSK’tan bahar şenliği daveti
Oluşturulma Tarihi: 21.03.2018
Görüntülenme Sayısı: 1025

Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i bahar şenliğine davet etti.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret eden Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü (DÖDOSK) yönetim kurulu üyeleri, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Şahin, “Bölgemiz doğal spor alanları bakımından oldukça zengin. Karain ve Kocain Mağaraları, Güver Uçurumu, Antik Döşeme Yol, Evdirhan ve Kırkgözhan ile Kırkgöz Gölü, büyük bir zenginlik. Doğa yürüyüşleri, kaya tırmanışları ile hem keşif yapıyor hem de ilçemizi ulusal ve uluslararası sporculara tanıtarak bölgemize davet ediyoruz” dedi. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkanımız Turgay Genç, tüm amatör spor kulüplerine olduğu gibi bizlere de destek veriyor. Biz de hem ilçemizin tanıtımı hem de doğa sporlarının yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıyoruz. Kırkgöz'de yapacağınız Yaşam Alanı Projesi'nde, özellikle kaya tırmanışı yapılabilecek alanlar mevcut. Burada çalışma yapmak istiyoruz” dedi.

Doğa sporcularını konuk etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Genç, “Döşemealtı, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra başta doğa sporları olmak üzere tüm spor branşlarının yapılabileceği özel alanlara sahip. Biz de bu kapsamda tüm amatör spor kulüplerine destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Zaman zaman ben de sizlerin etkinliklerine katılıyorum ve büyük keyif alıyorum” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Ahmet Şahin, Başkan Genç'i, 28-29 Nisan tarihlerinde Döşemealtı'nda yapılacak bahar şenliğine davet etti.