Doğa harikası Güver Uçurumu’nda çevre operasyonu

Anasayfa» Haberler» Doğa harikası Güver Uçurumu’nda çevre operasyonu
Oluşturulma Tarihi: 19.09.2022
Görüntülenme Sayısı: 526

“Dünya Temizlik Günü”

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 17 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde paydaşlarıyla birlikte Doğa harikası Güver Uçurumu'nda temizlik etkinliği düzenledi. Belediye Başkanı Turgay Genç'in de katıldığı Dünya Temizlik Günü etkinliğinde torbalar dolusu çöp toplanırken, yine çöpler arasında bitkin halde bulunan bir kaplumbağaya su verilip doğaya salındı.

GENİŞ KATILIM GERÇEKLEŞTİ

İlçede çevre ve doğa bilincinin geliştirilmesi için sürekli projeler düzenleyen Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri 17 Eylül Dünya Temizlik Günü'nü unutmadı. Günler öncesinden farkındalık yaratmak ve doğanın korunması amacıyla insanları bilinçlendirmek için hazırlık yapan ekipler bu yıl geniş katılımla temizlik etkinliği düzenledi.

ONLARCA ÇÖP TOPLANDI

Döşemealtı Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Antalya Bilim Üniversitesi, Decathlon, Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Erasta AVM, Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM), Nar Masa ekipleri ve günülüler katıldı. Doğa harikası Güver Uçurumu'nda yapılan temizlikte onlarca torba çöp çıkarıldı. Çöpler arasında bitkin halde bulunan bir kaplumbağaya su verilerek tekrara doğaya salındı.