Doğaseverler şenlikte buluştu

Anasayfa» Haberler» Doğaseverler şenlikte buluştu
Oluşturulma Tarihi: 7.05.2018
Görüntülenme Sayısı: 1123

Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü'nün düzenlediği Doğa Şenlikleri, Kırkgöz Gölü'ndeki kamp alanında gerçekleştirildi. Doğaseverlerin büyük ilgi gösterdiği şenlikler bir çok aktiviteye ev sahipliği yaptı.

Döşemealtı Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen 1. Doğa Şenliği kapsamında doğaseverlerin çadırlar kurarak oluşturduğu kamp alanında kaya tırmanışı, arama kurtarma tatbikatı, şiir ve müzik dinletisi, konserler ile dağcılık ve doğa sporları sempozyumları düzenlendi. Döşemealtı Gençlik Meclisi Genç Vekilleri 1'nci Doğa Şenliklerinde geniş katılımla yerlerini aldı.

DAĞCILIK SEMPOZYUMU

Döşemealtı Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreniyle start alan şenliklerin ilk gününde dağcılık konulu sempozyum düzenlendi. Şiir ve müzik dinletisi ile son bulan şenliğin ikinci gününde ise eğitim verilen katılımcılar kaya tırmanışı yaptı. Tırmanış parkurunda yerlerini alan katılımcılar eğlenceli ve adrenalin yüklü vakit geçirdiler.

TATBİKATIN ARDINDAN FİDAN DİKTİLER

İkinci günün öğleden sonraki diliminde ise arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Mizansen gereği helikopter kazası sonucu kayalıklarda yaralı olarak mahsur kalan 4 kişi arama kurtarma ekipleri tarafından operasyonla kurtarıldı. Gerçeğini aratmayan kurtarma operasyonun ardından kamp alanına fidan dikildi.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPTILAR

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim görevlisi ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül ve Doç. Dr. Faik Ardahan, dağcılık ve doğa sporları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Profesyonel dağcı Ömer Faruk Gülşen, yaptığı doğa gezileri ve dağ tırmanışı etkinlikleri sırasında çektiği doğa fotoğraflarından oluşan slayt gösterisini paylaştı.

KONSERLE EĞLENCELİ DAKİKALAR

Çeşitli yerel sanatçıların da sahne aldığı şenliklerde Türk Halk Müziği sanatçısı Emel Örgün ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Halil Topçuoğlu birer konser verdi. Türkü ve şarkılara eşlik eden doğaseverler hareketli parçalarda oynamayı ihmal etmedi. DÖDOSK Başkanı Ahmet Şahin, etkinliğe büyük destek veren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e teşekkür etti.