Döşemealtı 19 Mayıs’ı Yine Coşkuyla Kutlayacak

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı 19 Mayıs’ı Yine Coşkuyla Kutlayacak
Oluşturulma Tarihi: 16.05.2023
Görüntülenme Sayısı: 1003

Döşemealtı Belediyesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bu yılda yine büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılan araçlarla gelin gibi süslenen ilçede yapılacak araç kortejiyle başlayacak olan 19 Mayıs kutlamaları, ünlü sanatçı Funda Arar konseriyle zirve yapacak. Yeşilbayır Mahallesi'nde bulunan Belediye Araç kademesi önünden başlayacak kortej Atatürk Caddesi boyunca devam edip TOKİ konutlarına ulaşıp oradan da Kent Meydanı'nda sona erecek.

Milli bayramları büyük bir coşkuyla kutlamayı gelenek haline getiren Döşemealtı Belediyesi Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 104'ncü yılını araç kortej ve ücretsiz Funda Arar Halk konseri ile kutlayacak. Konserin yapılacak Kent Meydanına gelen vatandaşlara tam 10 bin Türk bayrağı ve tişört dağıtılacak.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, herkesi 19 Mayıs Coşkusunu yaşamak için Döşemealtı Kent Meydanına davet etti. Başkan Genç, “Döşemealtı'nda Milli Bayramlarımız çok büyük bir katılım ve coşkuyla kutlamayı geleneksel hale getirdik. Ulu Önder'imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetini ilelebet yaşatacak olan gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı araç kortejimize ve ardından gerçekleştireceğimiz Funda Arar konserine bekliyorum” diye konuştu.

Döşemealtı Belediyesi'nin organize ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği 19.30'da Yeşilbayır'dan hareket edecek araç kortejiyle başlayıp saat 21.00'da Kent Meydanı'nın da yapılacak konserle devam edecek.