Döşemealtı Badem Şenlikleri’nde Karnaval havasında eğlence

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Badem Şenlikleri’nde Karnaval havasında eğlence
Oluşturulma Tarihi: 28.08.2023
Görüntülenme Sayısı: 226

Döşemealtı Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen Bademağacı Mahallesi Badem Şenlikleri binlerce vatandaşın katılımıyla karnaval eğlencesi havasında yapıldı. Yöresel sanatçıların sahne aldığı gecede çocuklar için özel etkinlik ve oyun alanları kuruldu. Şenliğe katılanlara çeşitli ikramlar yapılırken Belediye Başkanı Turgay Genç, kültürel ve yöresel değerlere sahip çıkarak bir süredir ara verilen Badem Şenliklerinin daha görkemli olarak bundan sonra da sürdürüleceğini söyledi.

Döşemealtı Belediyesi 7. Badem Şenlikleri Başkan Turgay Genç tarafından projelendirilen vatandaşın hizmetine sunulan Mahallenin ilk kent meydanının da yapıldı. Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla adeta gelin gibi süslenen şenlik alanı ilk olarak çocuklar için açıldı. Minik ziyaretçiler kendileri için hazırlanan etkinlik ve oyun alanında gönüllerince eğlendi. Yine burada çocuklara dondurma ve oyuncak dağıtılırken, konser alanı da vatandaşlar tarafından hınca hınç dolduruldu.

Badem şenliklerinde ilk olarak Canan Kavut ardından da Hüseyin Kalkan sahne alırken, finalde Oğuz Aksaç en sevilen şarkı ve türkülerini Bademağacı Mahallesi sakinleri için söyledi. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, geceye katılan sanatçılara ilçenin kültürel mirası olan Döşemealtı Halısı hediye etti. Genç, katılan herkese teşekkür ederek, mahalleye yapılması planlanan yeni yol ve yatırımların da müjdesini verdi.