Döşemealtı Belediyesi Deprem Bölgesinde Hasar Tespiti Yapıyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi Deprem Bölgesinde Hasar Tespiti Yapıyor
Oluşturulma Tarihi: 24.02.2023
Görüntülenme Sayısı: 191

Döşemealtı Belediyesinde görevli inşaat mühendisi, makine mühendisi ve elektrik teknikerinden oluşan ekibimiz Osmaniye'de depremden etkilenen binalarda hasar tespit çalışmalarına başladı.

Merkezi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve son değerlendirmelere göre 7.7 olarak ölçülen depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. Gece saat 04.17'de meydana gelen ve 1939 Erzincan depreminden sonraki en büyük felaket olarak nitelendirilen deprem tüm Türkiye'yi derinden sarstı. Deprem 10 ilde yıkıma neden olurken yaraların sarılması için Döşemealtı Belediyesi'de seferber oldu.

Döşemealtı Belediye öncelikli olarak kriz masası oluşturdu. Döşemealtı Belediyesi Başkan Genç ve kurmayları başlattıkları yardım kampanyasını kısa sürede tüm ilçeye duyurarak herkesi bu zor günde kenetledi. Aynı zamanda bölgeye iş makinesi ve personel desteği sağlandı. Yardımların bir kısmı deprem bölgesine gönderilirken, diğer yandan deprem bölgesinden Antalya'ya gelen afetzedelere yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Osmaniye'de enkaz kaldırma çalışmaları sürerken bir yandan da hasarlı binaların tespitine devam ediliyor. AFAD Başkanlığı koordinesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yürütülen çalışmalarda belediye ekiplerimiz de aktif görev aldı. Bir inşaat, bir makine mühendisi ve bir elektrik teknikerinden oluşan Döşemealtı Belediyesi ekibimiz, Osmaniye Toprakkale İlçesi Dağıstan Mahallesi'nde 416 binada hasar tespit çalışması yaptı.