Döşemealtı Belediyesi işçi ile işvereni buluşturuyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi işçi ile işvereni buluşturuyor
Oluşturulma Tarihi: 24.05.2018
Görüntülenme Sayısı: 1085

Bugüne kadar yüzlerce kişiyi iş sahibi yapan Döşemealtı Belediyesi İşkur Birimi, firma temsilcilerini iş arayanlarla bir araya getiriyor.

Kentteki işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Döşemealtı Belediyesi Nar Masa bünyesinde kurulan İşkur Birimi, işverenle işçi arasında köprü olmaya devam ediyor. İşkur ekibinin yaptığı son görüşmelerde havalimanında yer hizmetleri sağlayan Çelebi Hava Servisi'ne yükleme-boşaltma, şoför ve uçak temizliği için çok sayıda personel alınacağı bilgisi verildi. Bunun üzerine birim, farklı kanallardan duyuru yaparak firma temsilcilerini iş arayanlarla bir araya getirdi.

YOĞUN İLGİ

Döşemealtı Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen görüşmeye 22 kişi katıldı. Firma yetkilileri başvuru evraklarını aldıktan sonra iş arayanlarla ön görüşme gerçekleştirdi. Şartları uyanlar şirkete davet edildi. Çelebi Hava Servisi planlamam memurları Veli Aktaş ve Ahmet Çağlar "İlgiden çok memnunuz. Döşemealtı Belediyesi'ne ve Başkan Turgay Genç'e desteği için teşekkür ederiz" dedi.

YÜZLERCE KİŞİ İŞ BULDU

İş arayanla işveren arasında iletişim kuran İşkur Birim'nde, işçi arayan kurumlar bir havuzda toplanıyor. İş arayan kişiler de belediye bünyesindeki birime başvurularını gerçekleştiriyor. Görevliler aranan iş ve işçi profiline uygun olarak özel sektörle başvuru sahibini görüştürüyor. Başkan Turgay Genç, birim sayesinde ilçe geneli ve kentteki yüzlerce işsiz vatandaşın iş sahibi olduğunu söyledi.