Döşemealtı Belediyesi İşkur Masası çözüm üretiyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi İşkur Masası çözüm üretiyor
Oluşturulma Tarihi: 19.06.2017
Görüntülenme Sayısı: 2331

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in talimatıyla kurulan ve bugüne kadar yüzlerce işsizi iş sahibi yapan İşkur Masası, iş arayanların umudu olmaya devam ediyor. İşkur Masasının işverenler ile iş arayanlar arasında kurduğu köprü, her iki tarafı da memnun ediyor.

Kentteki işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla Döşemealtı Belediyesi Nar Masa bünyesinde kurulan İşkur Masası büyük ilgi görüyor. İşkur ekibinin yaptığı görüşmeler neticesinde Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Ankutsan ve Fipol Deniz Araçları adlı firmaların üretim bölümüne 25 personel alımı yapılacağı belirlendi. Bunun üzerine Döşemealtı Belediyesi, firma temsilcilerini iş arayanlarla bir araya getirdi.

İki firma ile görüştüler

Ankutsan yetkilileri ile iş arayanlar arasında yapılan ön görüşme sonucunda şartları uyanlar fabrikaya davet edildi. Fipol firması ise firmada çalışmak için başvuru yapanları önce yazılı sınava, ardından da mülakata aldı. Görüşme yapılan ve işe uygun görülen kişiler işe alındı. Fipol İnsan Kaynakları Yöneticisi Duygu Ergün, “Fabrikamızın üretim bölümü için 10 kişi almayı planlamıştık. Hazırladığımız program çerçevesinde iş arayanlarla Döşemealtı Belediyesi'nde bir araya geldik. Önce algı testi uyguladık, ardından da mülakat geçekleştirdik. Uygun olanları işe başlamak üzere fabrikamıza davet ettik. İlgiden çok memnunuz. Döşemealtı Belediyesine ve Başkan Turgay Genç'e desteği için teşekkür ederiz" dedi.

İş bulmalarına köprü olduk

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, iş kur masası ile kentteki yüzlerce işsiz vatandaşın iş sahibi olduğunu söyledi. Başkan Genç, “Yoğun iş talepleri üzerine İşkur Masası'nı kurduk ve iş arayanları işverenlerle buluşturduk” diye konuştu.

Döşemealtı Belediyesi'ne bağlı İşkur Masası'nda, kentte işçi arayan yerler bir havuzda toplanıyor. İş arayanlar da belediyeye gelerek başvurularını gerçekleştiriyor. İşkur Masası, iş ve işçi profiline uygun olarak başvuruları yönlendiriyor.