Döşemealtı Belediyesi tarihi camiyi yeniliyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi tarihi camiyi yeniliyor
Oluşturulma Tarihi: 11.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1082

Döşemealtı Belediyesi, İlçe'nin en eski camilerinden Hasan Nurlu Camii'nin bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve dış kaplamasını yaptırıyor.

Cami cemaati ve vatandaşlardan gelen talebe duyarsız kalmayan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Hasan Nurlu Cami'nin eksikliklerinin giderilmesi ve gerekli tüm düzenlemelerin yapılması için Fen İşleri Ekiplerini özel olarak görevlendirdi.

Tehlike yaratan demir gölgeliklerin yerine ahşap pergolalar monte edilecek

Bahçeyaka Mahallesi'nde ki Hasan Nurlu Camii için neler yapılması gerektiği konusunda fizibilite çalışması yapan Fen İşleri, ilk iş olarak; tarihi camiye yakışmayan ve yıprandığı için tehlike yaratan demir gölgelikleri sökmeye başladı. Cemaatin daha güvenli ve rahat ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için ahşap pergolalar monte edilecek.

Cami duvarı Nevşehir taşı ile süslenecek...

İlçenin merkezinde bulunan ve uzun zamandır tadilatı yapılmayan caminin bahçesinde bulunan şadırvanlar yenilenecek ve belediye atölyelerinde üretilen kent mobilyaları yerleştirilecek. Öte yandan yıpranmış olan caminin duvarları da sıradan bir taş yerine Nevşehir taşı ile aslına uygun olarak dış cephe kaplaması yapılacak.

Cami ve ibadethaneler için ‘Cami Temizleme Ekibi' kurdu...

Mahalle sakinlerinin ve cami cemaatinin isteği doğrultusunda Hasan Nurlu Camii'nin bakım ve onarımını üstlenen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, göreve gelir gelmez de İlçede ki tüm camilerin ve ibadethanelerin çevre düzenlemesi ile iç temizliğin yapılabilmesi için ‘Cami Temizleme Ekibi' kurmuştu.