Döşemealtı Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’den kamu yararına örnek protokol

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi’den kamu yararına örnek protokol
Oluşturulma Tarihi: 3.12.2019
Görüntülenme Sayısı: 652

BAŞKAN GENÇ “SICAK ASFALT ALIP PARKE TAŞI VERECEĞİZ”

Döşemealtı ve Muratpaşa Belediyeleri; kendi tesislerinde ürettikleri Avrupa standartlarındaki asfalt ve parke taşını, aralarında takas edecek. Muratpaşa Belediyesi; ürettiği sıcak asfaltı Döşemealtı Belediyesi'ne verecek, bunun karşılığında Döşemealtı Belediyesi'nden de parke taşı alacak. Her iki ilçedeki yol ve kaldırımların yapımında kullanılacak asfalt ve parke taşı değişimini içeren protokol Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç arasında imza altına alındı.

Maliyetine ürün elde edilecek, örnek bir dayanışma

‘Birbirimizle dayanışma içinde çok daha güçlüyüz' diyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç yaptığı açıklamasında; “Bunun içinde geçtiğimiz dönemde ilk ayağını asfalt tesisi için alan talebi ile başkanım gelmişti seve seve kabul ettim. Çünkü bizim yeterli büyüklükte bunu yapabileceğimiz bir alanımız mevcuttu. Parke taşı fabrikasını biz inşaa ederken, Muratpaşa Belediyemize de asfalt alanımızı tahsis etmiştik. Sonra ki süreçte biz parke taşı üretiyoruz, Muratpaşa Belediyesi de asfalt üretiyor. Biz size parke üretelim, sizde bize asfalt verin diyerek bir talepte bulunduk. Ümit Başkanımızda kabul etti. Böylelikle her iki belediyemizin hem üretim tesisleri aktif halde üretim ve istihdam sağlayacak, hem de Muratpaşa Belediyesi ve Döşemealtı Belediyesi, maliyetine ürün elde etmiş olacak” diye konuştu.

4 yıldır verimli çalışma

Kamu yönetimleri arasında yapıcı işbirliğinin çok önemli olduğuna işaret eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Yerel yönetimler bütün olanaklarını en verimli en güzel şekilde paylaşabilmeli. Döşemealtı Belediye'mizle buna çok güzel bir örnek teşkil ediyoruz. Daha önce kendileri asfalt tesisi için, bize yer tahsis etmişlerdi. Çok teşekkür ediyoruz. 4 yıldır çok verimli bir çalışma orda götürüyoruz. Yine asfalt tesisimizin yanında orada Döşemealtı Belediye'mizin parke üretim tesisleri var. Bu da gördüğümüz kadarı ile iyi çalışan bir işletme, iyi bir üretim ünitesi” dedi.

‘Halkımız kazanacak'

Başkan Uysal şöyle devam etti; “Şimdi biz güçlerimizi bu iki alanda tekrar birleştiriyoruz. Biz Döşemealtı Belediye'mizi asfalt ile destekleyeceğiz onlardan da ihtiyacımız olan parkeleri alacağız. Kazan kazan ilkesi çerçevesinde kamu, toplumumuz; Döşemealtılılar, Muratpaşalılar kazanacak. İşbirliği tutumu sergileyen Döşemealtı Belediye'mize, Başkanımız Turgay Genç'e teşekkür ediyorum. Verimli iş birliğimizin devamını diliyorum.”