Döşemealtı Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sevinci

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sevinci
Oluşturulma Tarihi: 21.03.2022
Görüntülenme Sayısı: 349

Döşemealtı Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında, 155 memur ve sözleşmeli memuru ilgilendiren toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Yeni sözleşmeyle personele yaklaşık yüzde20 zam yapılırken, yasal sınırlar içerisinde en üst limitten sosyal denge sözleşmesi imzalanmış oldu.

Çalışanların haklarının eksiksiz ödenmesi konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Döşemealtı Belediyesi belediyede çalışan memur ve sözleşmeli personeli kapsayan toplu iş sözleşmesini düzenlenen törenle imzaladı. Belediye Başkanı Turgay Genç ve Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar'ın imzaladığı toplu iş sözleşmesinde yüzde 20 sosyal denge artışı sağlandı.

KADINA ŞİDDETE KARŞI OLMAZSA OLMAZ MADDE

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, kadın personele pozitif ayrımcılık uyguladığı toplu iş sözleşmelerinde yine Kadına Şiddet'in önlenmesi adına eklenen madde büyük takdir topluyor. Toplu sözleşmede olmamasına rağmen tüm kadın personele 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde idari izin verilmeye devam edeceğini açıklayan Başkan Genç, “Toplu İş Sözleşmemizde olmazsa olmaz dediğimiz ve özellikle bizim talep ettiğimiz bir madde mevcut. Buna göre eşine şiddet uygulayan personelin toplu iş sözleşme parasını eşinin adına yatırıyoruz. Şuana kadar hiçbir personelimiz eşine şiddet uygulamadı ancak öyle bir durumda parası eşinin adına yatacak. Tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Tüm Yerel-Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e teşekkür ederek, “Turgay Genç Başkanımız her zaman olduğu gibi yine çalışanların haklarının sonuna kadar ödenmesi konusunda bizlerin taleplerini kabul etti. Yasal mevzuatın en üst limitinde hakların ödenmesi için Toplu İş Sözleşmesini imzaladık. Tüm çalışanlara hayırlı olsun. Yine Kadın personele uygulanan pozitif ayrımcılık için bir kadın olarak Başkanımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.