Döşemealtı Belediyesi’nden 40 bin kişilik iftar sofrası

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi’nden 40 bin kişilik iftar sofrası
Oluşturulma Tarihi: 3.6.2016
Görüntülenme Sayısı: 1217

Döşemealtı Belediyesi geleneksel Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl tam 40 bin kişilik iftar sofrası kurmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Turgay Genç'in talimatıyla Ramazan ayı boyunca başta Döşemealtı Kapalı Pazaryeri olmak üzere İlçe genelinde belirlenen mahallelerde iftar sofraları kurulacak. Yine hem kapalı pazar yeri hemde mahallelerde kurulacak iftar sokak iftarı alanlarında Ramazan sohbetleri, tasavvuf müziği dinletileri, orta oyunu ve tiyatro gösterileri düzenlenecek.

30 Gün boyunca iftar sofraları kurulacak...

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Ramazan ayının adına yakışır bir biçimde geçirilmesi, ilçe halkının birbirleriyle kaynaşması amacıyla geleneksel hale getirdiği iftar sofraları bu yılda ilçe genelinde kurulacak. Döşemealtı merkez kapalı pazar yerinde 30 gün boyunca günde bin kişiye iftar yemeği verilecek. Ayrıca yine bu alanda belirli günlerde ramazan eğlenceleri yapılacak. Mini tiyatro gösterileri, orta oyunu ve sohbetler yapılacak.

Teravih namazı sonrası lokma ikram edilecek...

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikler kapsamında Ramazan ayının ilk teravih namazı çıkışında ilçede bulunan 58 cami ve 6 mescitte lokma dağıtımı yapılacak. Yine belirlenen mahallelere kurulacak sokak iftar sofralarında da vatandaşlara iftar yemeğinin yanı sıra Ramazan ayı ruhuna yakışır eğlence ve etkinlikler yapılacak.

Döşemealtı Halk Tiyatrosu işbaşı yapıyor...

Huzur içerisinde geçmesi hedeflenen kutsal Ramazan ayı boyunca Yeşilbayır Açık Hava anfi tiyatro alanında da yine tiyatro gösterileri yapılacak. Sanat yönetmenliğini Müfit Kayacan'ın yaptığı Döşemealtı Belediyesi halk tiyatrosu gösteriler sunarak vatandaşlarla buluşacak.

İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatılacak...

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı boyunca kurulacak iftar sofralarına tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Turgay Genç, daha önceden belirlenecek olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara da ramazan erzak paketi yardımı yapılacağını söyledi. Kimseyi kırmadan incitmeden yapılacak yardımların yanı sıra ilçede görevli olan kolluk kuvvetlerinin nöbet tuttuğu Polis merkezleri ve Jandarma karakolu ile bölgede bulunan kimsesiz çocukların barındığı sevgi evlerinde kalan çocuklara da iftar yemeği dağıtılacak.