Döşemealtı Belediyesi’nden atık toplama merkezi

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi’nden atık toplama merkezi
Oluşturulma Tarihi: 14.08.2017
Görüntülenme Sayısı: 3365

Döşemealtı Belediyesi ilçenin ilk 1'nci sınıf Atık Getirme Merkezi'nin yapımı için kolları sıvadı. Yeşilbayır Mahallesi Adem Yörük Sanayi Sitesi içerisinde yapımına başlanan ve 511 bin liraya mal olacak tesis Kasım ayı içerisinde tamamlanacak.

Döşemealtı'nda bir ilk daha

Atıkların usullere uygun olarak ayrıştırılarak ekonomiye yeniden kazandırılması ve doğanın korunmasının hedeflendiği proje kapsamında 621 metrekaresi kapalı 2 bin 347 metrekare alan üzerine inşasına 1'nci sınıf Atık Getirme Merkezi'nde; pil, lastik, plastik, yağ, kağıt gibi 13 ayrı kalemde atıkların geri dönüşümü ve bertarafı sağlanacak.

Hem çevre hem ekonomi

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırılan Atık Getirme Merkezi'nin yılbaşından önce hizmete açılacağını söyleyen Başkan Turgay Genç, “Hızla gelişen ve büyüyen ilçemizde geri dönüşüm konusunda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. İlçemizdeki tarihi ve kültürel dokunun korunması, çok daha modern ve yaşanılabilir bir ilçe olma yolunda büyük adımlar atıyoruz. İlkokul çağındaki çocuklarımız için okullarda ödüllü atık pil toplama yarışmaları yapıyoruz. Gençler ve çocuklarımız bu sayede yaşadıkları çevrenin korunması noktasında daha da bilinçleniyor. İnşaatı devam eden tesisimiz tamamlandığında hem çevreci hem de ekonomiye katkı sağlayıcı bir projeyi ilçemize kazandırmış olacağız” dedi.