Döşemealtı Belediyesinden fırınlara sıkı denetim

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesinden fırınlara sıkı denetim
Oluşturulma Tarihi: 17.6.2016
Görüntülenme Sayısı: 940

Döşemealtı Belediyesinden fırınlara sıkı denetim

Döşemealtı Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren fırınlar ile unlu mamül satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini Ramazan ayında arttırdı. Hijyen kurallarını ihlal eden işletmeler uyarıldı ve eksikliklerini giderebilmesi için süre verildi.

Rutin denetimlerini sürdüren Döşemealtı Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle ilçe genelindeki fırın ve unlu mamulleri üreten ve satan işletmeler de denetimleri sıklaştırdı. Döşemealtı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte 12 ekmek fabrikası, unlu mamuller ve simit fırını denetlendi.

Halkın sağlığı önemli

İlçedeki fırınlarda yapılan denetimlerde; ruhsat, gramaj kontrolü, temizlik ve hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı, un ve kullanılan katkı maddelerinin son kullanma tarihlerinin kontrolü yapıldı. Fırınların büyük çoğunluğunda hijyen ve temizliğe dikkat edildiği tespit edildi. Eksikleri olan işletmelere tutanak düzenlenerek gidermeleri için uyarı yapıldı.

Sağlıksız ürünlere yer yok

Vatandaşların en sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşabilmeleri için azami özen gösterildiğini belirten Zabıta ekipleri, yıl içerisinde sık sık yapılan denetimlerin Ramazan ayı ile birlikte daha da artırıldığını söyledi. Hijyenik ortamda üretilen ekmek ve pidenin sofralarda bulunması gerektiğini söyleyen Döşemealtı Belediyesi ekipleri ilçe halkına sağlıksız ortamda üretilen gıda ürünleri satan işletmelere kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğine dikkat çekti.

Denetimlerden Vatandaşlar memnun...

Zabıta'nın fırın ve unlu mamül imalatı yapılan yerlere yönelik denetimlerini destekleyen Döşemealtı halkı, “Belediye ekiplerinin düzenli olarak denetimlerde bulunması bize güven veriyor” dediler.