Döşemealtı Belediyesi’nden Kadınlara ‘Mevlana’ gezisi

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi’nden Kadınlara ‘Mevlana’ gezisi
Oluşturulma Tarihi: 5.5.2016
Görüntülenme Sayısı: 1206

Döşemealtı Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında İlçe de yaşayan kadınlara Konya-Mevlana gezisi düzenledi.

İlk defa düzenlenen Konya Mevlana gezisine 32 Mahalle'den 280 kadın katıldı. Günübirlik olarak gerçekleştirilen organizasyon için Döşemealtı'ndan 7 otobüs kaldırıldı.

Geziye katılan kadınların çoğu ilk defa Mevlana türbesini görme fırsatı bulduklarını bildirerek aracı olan başta Döşemealtı Belediyesi'ne ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları'na teşekkür ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Hanife Aldemir yaptığı açıklamasında; “Anneler Günü vesilesi ile bölgemizde yaşayan kadınlara yönelik gerçekleştirdiğimiz Konya Mevlana gezisi büyük ilgi gördü. Hiçbir siyasi amacı olmayan gezi ile çok yararlı ve güzel bir kültürel farkındalık yaşadık” dedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, prensip olarak çocuklara, engellilere, gençlere ve kadınlara pozitif ayrımcılık yaptığını, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini söyledi. Başkan Genç, “Belediyelerin bir başka görevi de halkının sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerine destek vermektir. Bu anlamda Anneler Günü nedeniyle bölgemde yaşayan kadınlara yönelik düzenlemiş olduğumuz gezi ile annelerimiz, bacılarımız ve kızlarımız Konya'ya gidip Mevlana Türbesi'ni ziyaret etmişlerdir” diye konuştu.