Döşemealtı Belediyesi’nden sanatseverlere müjde..

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Belediyesi’nden sanatseverlere müjde..
Oluşturulma Tarihi: 31.5.2016
Görüntülenme Sayısı: 1166

Belediye Halk Tiyatrosu kuruldu

Turgay Genç yönetimindeki Döşemealtı Belediyesi, ilçeye ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Döşemealtı'nın tarihindeki ilk tiyatro, Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu adı altında yola çıktı.

Döşemealtı'nda Tiyatro heyecanı...

Sanat Yönetmenliğini usta oyuncu Müfit Kayacan'ın üstlendiği Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), zaman kaybetmeden oyun hazırlıklarına da başladı. Döşemealtı Belediyesi'nin ilçeye yaşattığı ilklerden biri olan tiyatro ile İlçe'nin sanatsal yönü de ortaya çıkartılacak.

Başkan Genç, Tiyatro ekibini ağırladı...

Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ve oyuncu kadrosunu makamında ağırlayan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, DHT'nin kuruluşunu müjdeledi. Tiyatronun ilçede kültür ve sanat alanında çok önemli bir boşluğu dolduracağını ifade eden Başkan Genç, DHT'nin deneyimli kadrosuna başarılar diledi.

‘Geçmişten Bir Demet' isimli orta oyunu sergileyecekler...

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, Belediye Başkanı Turgay Genç'in isteği doğrultusunda Ramazan Ayı'nda ‘Geçmişten Bir Demet' isimli orta oyunu ile tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Salon yerine açık alanların tercih edildiği orta oyunu farklı mahallelerde sergilenecek.

Çalışmalar başladı...

Antalya'da tiyatronun en üretken isimlerinden biri olan ve ülke genelinde birçok filmde rol alan Müfit Kayacan'ın yönetmenliğinde yola çıkan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, çalışmalarına hemen başladı. Deneyimli bir oyuncu kadrosu ile yola çıkan DHT, bölge de yaşayan tiyatrosever gençler için de imkan yaratmış olacak. Kayacan yaptığı açıklamasında, “Bölgenin yapısını iyi biliyoruz. Döşemealtılıları hem geleneksel hem de modern anlamda tiyatroya doyuracağız” dedi.

Genç yetenekler için fırsat...

DHT bünyesinde sadece oyun sahnelemeyeceklerini de belirten Kayacan, “Bölgeden yetenekli oyuncu adaylarıyla eğitim çalışmalarımız olacak. Drama ve oyunculuk kurslarıyla tiyatromuz için bir altyapı oluşturacağız. Belediye Başkanımız Turgay Genç'in talimatıyla kurduğumuz DHT ile birçok yeniliğe imza atacağımıza inanıyorum. ” diye konuştu.

Halkın Tiyatrosu olacak...

Döşemealtı'nın ilk tiyatrosunu kurmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Başkan Turgay Genç, “Bölgemin tarihi ve kültürel zenginliklerini sanatsal bir dille canlandırmak istiyoruz. Bu bakış açısıyla yola çıkarak üzerinde çalıştığımız Belediye Tiyatromuzu kurduk. Bundan sonra vatandaşlarımız tiyatro izlemek için kent merkezine gitmek zorunda kalmayacak. Belediyeler yalnızca yol yapıp, çöp toplamaz aynı zamanda vatandaşın kültürel ve sanatsal beklentilerine, taleplerine cevap verir. Biz de Döşemealtı halkının isteği doğrultusunda kendi tiyatromuzu kurduk ve adını da “halk tiyatrosu” olarak belirledik” dedi.