Döşemealtı Çocuk şenlikleri başladı

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Çocuk şenlikleri başladı
Oluşturulma Tarihi: 11.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1443

Döşemealtı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu ilçenin her mahallesinde çocukların dolu dolu yaşaması için sokak şenlikleri düzenledi. Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Döşemealtı Çocuk Şenlikleri kapsamında 30 Nisan tarihine kadar mahallelerde etkinlikler düzenlenecek.

İlk etkinlik TOKİ'de yapıldı...

Bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen Döşemealtı Çocuk Şenlikleri, 9 Nisan günü Çıplaklı mahallesi TOKİ konutları parkında kurulan şenlik alanında start aldı. Şişme oyun guruplarının kurulduğu balon ve zıpzıp parkların yer aldığı Çocuk şenlik alanında çocuklar için birbirinden güzel animasyonlar ve etkinlikler düzenlendi. Palyaçolar eşliğinde oyunlar oynayan yüzlerce çocuk unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını öğrendi. İp atlama, yakar top gibi oyunların yanı sıra çocuklar için yüz boyama etkinlikleri düzenlendi. Hemen her çocuk yüzüne sevdiği bir hayali kahramanın resmi, boya ile çizilirken çocuklar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Çocuklara hediyeler de dağıtıldı...

Küçük çocuklar için eğitici etkinliklerinde yer aldığı şenliklerde miniklere tişört boyama yaptırıldı. Uzman animasyonlar tarafından yaptırılan tişört boyama da öğrenciler eğlenerek öğrendi. Katılan tüm çocuklara ilçenin tanıtımında kullanılan ve oyun biçiminde miniklere ilçeyi tanıtan Turgay Abi ile Döşemealtı'nı tanıyalım dergisi dağıtıldı. Çocuklara şapka, balon, tişört hediye edilirken gönüllerince bir gün geçirmeleri için adeta seferber olundu.

İlizyon gösterileri...

Döşemealtı Çocuk Şenliğinin en çok ilgi çeken ve çocukların hayranlık içerisinde izlediği etkinlik ilizyon gösterileri oldu. Sihirbazlar minikleri de gösterilere dahil ederek gösteriyi daha eğlenceli bir hale getirdi. Bilindik şapkadan güvercin ve tavşan çıkarma oyunlarının yanı sıra çocukların da dahil olduğu oyunlarda hayvanları tanıyan miniklere bir kaç sihirbazlık numarası da öğreten ilizyonistler uzun süre alkış aldı.

Çocuk şenlikleri 6 ayrı mahalle de yapılacak...

Ailelerinde büyük ilgi gösterdiği şenlikler Pazar günü'de Ilıca mahallesinde kurulan alanda devam etti. Yine yüzlerce çocuk gönüllerinde eğlenirken etkinlikler 16 Nisan Çığlık mahallesi, 17 Nisan Yeşilbayır mahallesi, 23-24 Nisan tarihlerinde ilçe merkezinde ve 30 Nisan günü Düzlerçamı Mesire alanında yapılacak etkinliklerle tamamlanacak.