Döşemealtı Cumhuriyet Bayramına hazır

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Cumhuriyet Bayramına hazır
Oluşturulma Tarihi: 25.10.2022
Görüntülenme Sayısı: 383

Ünlü sanatçı Melek Mosso sahne alacak

Döşemealtı Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99'ncu yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin dört bir yanını Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle süsleyen belediye ekipleri bayram günü de binlerce Türk bayrağı dağıtacak. Araç korteji, meşalelerle fener alayı yürüyüşü ve konserlerle kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için ilçe adeta tek yürek olmuş durumda.

Her yıl olduğu gibi bu senede büyük bir coşkuyla kutlanılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlıklar tamamlandı. Döşemealtı Belediyesi ülkemizin bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm milli kahramanlarımızı saygı ile anmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde ilk olarak araç korteji yapılacak. Özel olarak hazırlanan 29 Ekim otobüsü ve yüzlerce araçlık konvoy 29 Ekim Cumartesi günü saat 17.30'da Yeşilbayır Mahallesi'nde bulunan Döşemealtı Belediyesi araç kademesinden hareket edecek. Başkan Turgay Genç, otobüsten halkı selamlayarak Türk bayrağı dağıtacak.

İlçeyi baştan sona gezecek olan kortej Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Cuma Pazarı önünde sona erecek. Burada yine Türk Bayrakları ve Atatürk posterler ve meşalelerle fener alayı yürüyüşü düzenlenecek. Vatandaşlar ellerindeki meşalelerle bando takımı eşliğinde Döşemealtı Belediyesi önü kent meydanına kadar gelerek burada düzenlenecek olan konsere katılacak. Saat 19.00'da Turgut Çıngı en sevilen şarkılarını seslendirecek. Ardından saat 21.00'da ünlü sanatçı Melek Mosso sahne alarak davetlileri coşturacak.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tüm Döşemealtılı ve Antalyalıları büyük 29 Ekim coşkusuna ortak olmaya davet ederken, “Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı her yıl olduğu gibi büyük bir gururla ve coşkuyla kutlayacağız. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel kutlamalara katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.