Döşemealtı Ekolojik Kreşte 23 Nisan Çocuk Bayramı Sevinci

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Ekolojik Kreşte 23 Nisan Çocuk Bayramı Sevinci
Oluşturulma Tarihi: 26.04.2023
Görüntülenme Sayısı: 177

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından projelendirilip hizmete açılan Ekolojik Kreş'te 23 Nisan coşkusu yaşandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bir gün gecikmeli olarak kutlanan bayramda minikler aylardır hazırladıkları kareografi ve şarkılarını büyük bir neşe içinde sergiledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yanar minikleri yalnız bırakmadı. Atatürk ve Türk bayraklı tişörtler giyen kreş öğrencileri şiir ve şarkılar okuyup 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'te düzenlenen etkinlikle kutlandı. Minikler önce aylardır öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları en güzel şiir ve marşları seslendirirken, yine 23 Nisan şarkıları söyleyip coştu. Başkan Yardımcısı Cevat Yanar miniklerin mutluluklarına ortak olarak söyledikleri neşeli şarkılara alkışlayarak eşlik etti.

Miniklerin gösterisinin bitmesinin ardından çocuklara Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in sürprizi açıklandı. Başkan Genç'in talimatıyla Ekolojik Kreş öğrencilerinin gönüllerince bir gün geçirmeleri için palyaço, jonglör ve sihirbaz gösterisi düzenlendi. Patlamış mısırlarını yiyerek kendileri için hazırlanan gösterileri büyük kahkahalarla izleyen minikler zaman zaman sahneye çıkarak yapılan şovlara katıldı. Balon gösterisi ve ardından yine doğa da çimenlerin üzerine oturarak köfte ekmek yiyen öğrenciler 23 Nisan bayram coşkusunu yaşadı.