Döşemealtı gençliği Avrupa'da

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı gençliği Avrupa'da
Oluşturulma Tarihi: 9.07.2018
Görüntülenme Sayısı: 1249

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) genç vekilleri, Avrupa'da bir dizi çalışmaya katıldı. Genç vekillerden bir bölümü çalışma ziyareti için Almanya'ya giderken, Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında ilk 3 gönüllü Romanya'ya gönderildi.

GENÇ VEKİLLER ALMANYA'DA

Almanya'nın Jena kentine çalışma ziyaretinde bulunan genç vekiller, Jena Belediyesi Polaris Gençlik Merkezi ve Gençlik Meclisi ile görüşmeler yaptı. DÖGEM heyetinde genç vekiller Senanur Şengül Durak, Metin Altun ve Danışman Murat Dinç yer aldı.

GENÇLİK MERKEZLERİNİ ZİYARET

DÖGEM heyeti önce Jena Belediyesi Gençlik Dairesi Başkanı Marco Grundtner ile görüştü. Heyet, ziyaret anısına Grundtner'e Döşemealtı Halısı hediye etti. DÖGEM heyeti, Jena kentinde bulunan gençlik merkezi ve gençlik meclislerinin yanı sıra Türkiye kökenli kuruluşlarıyla ve Alman Siyasi partilerinin gençlik kolları ile toplantılar yaptı. Türkiye'yi, Antalya'yı ve Döşemealtı'nı tanıtma fırsatı bulan heyet, ayrıca Leipzig ve Weimar şehirlerinde de incelemelerde bulundu.

AVRUPA GÖNÜLÜ HİZMETİ

Döşemealtı Belediyesi, ilçe tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Erasmus+ programı Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında ilk 3 gönüllü genci Romanya'ya gönderdi. Proje kapsamında genç vekiller Reyhan Çetin, Nimet Dilara Yılmaz ve Buse Yılmaz Romanya'ya ilk kez yurt dışına çıkmış oldular. Döşemealtılı gençler, Romanya Arad kentinde “Asociatia Clubul Sportiv Experienta Multisport” derneğinin ev sahipliğinde 1 ay süresince gönüllü hizmeti yapacak.

SINAVLA BELİRLENDİ

Döşemealtı Belediyesi'nin projesi kapsamında toplamda 14 genç Romanya ve İtalya'ya gönderilecek. Genç vekiller arasından yazılı, sözlü ve İngilizce sınavla belirlenen gönüllü gençler, DÖGEM bünyesinde proje eğitimi aldıktan sonra Türkiye Ulusal Ajansı'nın Gaziantep ve Eskişehir'deki eğitimlerine katılarak Avrupa Gönüllü Hizmeti hakkında detaylı bilgi sahip oldu.