Döşemealtı, ‘Gönül Sofraları’nda buluştu

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı, ‘Gönül Sofraları’nda buluştu
Oluşturulma Tarihi: 14.06.2018
Görüntülenme Sayısı: 1688

Döşemealtı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl 22 mahallede 50 bin kişilik iftar sofrası kuruldu. Gönül sofralarına gelemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar da unutulmadı ve 30 gün boyunca 400 kişinin evine yemek servisi yapıldı. Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, iftarlardan sonra mahallelerde tiyatro sahneledi.

Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında bu yıl 22 mahalle ve yerleşkede toplam 62 bin kişiye iftar yemeği ikram edildi. Kent Meydanı, 65 Konutlar, Çıplaklı, Kömürcüler, Dereli, Yağca, Akkoç, Dağbeli, Bademağacı, Ekşili, Kovanlık, Ahırtaş, Camili, Ilıca, Karaveliler, Çığlık, Tomalar, Yeşilbayır, Yığmalar, Düzlerçamı ve Nebiler mahallelerinde kurulan sofralarda mahalle sakinleri hep birlikte oruçlarını açtı. İftar sofralarına katılamayan yaklaşık 400 vatandaşın evine her gün yemek ulaştırıldı.

AYNI ANDA 3 BİN KİŞİ İFTAR AÇTI

Ramazan ayının en yüksek katılımlı iftar sofraları Kent Meydanı ile Döşemealtı Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı Hacı Ramazan Altun Müze Konseptli Cami'nde düzenlenen Kadir Gecesi özel programında gerçekleşti. Kent Meydanı'ndaki iftar yemeğine 2 bin 500, Kadir Gecesi programına ise yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

ÖNCE İFTAR SONRA TİYATRO

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT) ise her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da mahallelerde tiyatro oyunu sergiledi. İftar sofralarının ardından vatandaşlar, tiyatro oyunu izleyerek geleneksel Ramazan coşkusunu yaşadı. Önceki yıllarda “Hoş Bir Seda” ve “İftarlık Komedya” adlı oyunları izleyiciye ulaştıran DHT, bu yıl Ramazan ayına özel “Komşu Köyün Delisi” adlı komedi oyununu sahneledi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, iftar sofralarında halkla buluştu.