Döşemealtı Halk Tiyatrosu yeni oyun hazırlığında

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Halk Tiyatrosu yeni oyun hazırlığında
Oluşturulma Tarihi: 31.8.2016
Görüntülenme Sayısı: 2949

Döşemealtı Belediyesi'nin çiçeği burnunda tiyatrosu DHT, ilk sahne oyununa hazırlanıyor. Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı “Entrikalı Dolap Komedisi” adlı oyunla sezona ve tiyatro severlere merhaba demeye hazırlanan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nda (DHT) geri sayım başladı.

Kısa bir süre önce kurulan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Kuruluşundan hemen sonra Ramazan ayı boyunca mahallelerde ortaoyunu sergileyen DHT, ilk sahne oyunu için kolları sıvadı. DHT'nin sezona ve tiyatro camiasına merhaba diyeceği ilk oyun, Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı “Entrikalı Dolap Komedisi” adlı oyun olacak. Oyunun yönetmeni ise Murat Savaş.

Döşemealtı'nın ilk tiyatrosu

Döşemealtılı tiyatroseverlere hızlı ve eğlenceli bir komedi oyunu hazırladıklarını belirten Savaş, “Döşemealtı'nın güzel bir sahnesi var. Yeni bir tiyatro olmasına rağmen kadro gayet iyi. Döşemealtı Belediyesi'nin önemli bir hizmeti olan DHT için umarım iyi bir başlangıç olur. Devamında da güzel şeyler yapacağına eminim” diye konuştu.

DHT'nin oyunlarını Döşemealtı mahallelerinde de sergileme yönündeki amacını da bildiğini ifade eden Yönetmen Murat Savaş, Entrikalı Dolap Komedisi'nin de rahatlıkla açık havada oynanabileceğini söyledi.

Yeni sezona yeni oyunla başlıyor

Yeni oyunla birlikte DHT'nin resmi açılışını da gerçekleştireceklerini belirten Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, “Yine bu sezon sahneleyeceğimiz çocuk oyunu için de provalara başlıyoruz. Haftanın iki günü günde iki seans sahnelenecek. Ayrıca bir tiyatro/drama eğitim çalışması yapacağız” dedi.

Oyuncu kadrosunu güçlendirdiklerini de dile getiren Kayacan, şunları söyledi: “Çocuk oyununda konservatuvardan mezun genç oyuncular görev alacak. Kurumsallaşma çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bunun yanında teknik anlamda mevcut personelden faydalanabilmek adına eğitim çalışması yürütüyoruz. DHT sadece Döşemealtı değil, Antalya'dan da seyirci çekecek.”

DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, desteklerinden ötürü Başkan Turgay Genç'e teşekkür etti.