Döşemealtı Hastanesi tam gaz

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Hastanesi tam gaz
Oluşturulma Tarihi: 9.02.2017
Görüntülenme Sayısı: 2631

Döşemealtı Belediyesi tarafından yapımı devam eden projeler ilçenin eksikliklerini bir bir gideriyor. Döşemealtı'nın ilk tam teşekküllü hastanesinde temel atıldı.

Döşemealtı Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılmak için projelendirilip inşaatına başlanan Döşemealtı Termessos Hastanesi'nde ilk aşama olan zemin açma çalışmaları tamamlandı. Demir kalıplar döşendikten sonra temele 2 gün boyunca 3 bin metreküpün üzerinde beton döküldü.

Halk görmeye geliyor

10 ayda tamamlanması hedeflenen hastane inşaatında çalışmalar planlı bir şekilde sürdürülüyor. Zemine dökülen beton kuruduktan sonra bodrum katının perde ve kolonlarına, ardından duvarların örülmesine başlanacak. Döşemealtı'nın ilk tam teşekküllü hastanesini görmek isteyen vatandaşlar, Yeniköy Mahallesi'ndeki inşaat alanına giderek çalışmaları yerinde inceliyor.

75 yatak kapasiteli

Avrupa standartlarına göre projelendirilen hastane, 11 bin 715 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. 27 adet yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 17 adet yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 4 adet yataklı izolasyon ünitesi ve 27 yataklı hasta odası olmak üzere toplam 75 yatak kapasitesi ile Döşemealtı Termessos Hastanesi, ilçe ve yakın bölgeye hizmet verebilecek.