Döşemealtı, Hestourex fuarında tanıtılacak

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı, Hestourex fuarında tanıtılacak
Oluşturulma Tarihi: 5.04.2017
Görüntülenme Sayısı: 1388

Döşemealtı Belediyesi, ilçenin tarihi, doğal ve kültürel değerlerini tanıtmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. 6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek HESTOUREX Sağlık Spor Turizmi, Kongre ve Fuarı'nda, bölgenin alternatif sağlık ve turizm potansiyeli fuar ziyaretçilerine tanıtılacak.

Antalya Expo Center'da 6-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Sağlık Spor Turizmi Kongre ve Fuarı HESTOUREX'e katılacak olan Döşemealtı Belediyesi, bölgeyi tanıtmayı hedefliyor.

150 ülkeden 2 bin sektör temsilcisinin katılması beklenen fuarda, Döşemealtı'nın kültürden sanata, alternatif spor olanaklarından doğal güzelliklerine kadar tüm özellikleri 4 gün boyunca, yerli ve yabancı fuar ziyaretçilerine tanıtılacak. Uluslararası organizasyonla Ariassos, Termessos, Evdirhan, Kırkgözhan, Antik Döşemeyol, Güver Kanyonu, Karain ile Kocain Mağaraları ve tarihi su sarnıçlarının yer aldığı Döşemealtı'nın alternatif turizm açısından bölge ve ülke turizmine kazandırılması hedefleniyor.

Her platformda ilçeyi tanıtmaya çalıştıklarını belirten Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “İlçemiz sürekli büyüyor ve gelişiyor. Bölgemizin tanınırlığını, bilinirliğini arttırmak, doğal değerlerini tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. HESTOUREX fuarında da ilçemizi en güzel şekilde tanıtmak istiyoruz” dedi.