Döşemealtı kilit parke taşıyla örülüyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı kilit parke taşıyla örülüyor
Oluşturulma Tarihi: 11.12.2018
Görüntülenme Sayısı: 1351

Döşemealtı Belediyesi, bir taraftan bozulan yolların bakım, onarım ve asfalt yamasını yaparken diğer yandan da Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir çok mahallede aynı anda parke yol yapımını sürdürüyor.

Döşemealtı Belediyesi'nin Avrupa standartlarındaki Parke Taşı Fabrikası'nda üretilen kilit ve bordür taşları, sokakların yanı sıra okul ve cami gibi kamusal alanlarda kullanılıyor. Başkanı Turgay Genç döneminde tarihinin en büyük yatırımlarını alan ilçede Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, aynı anda 3 ayrı mahallede parke yol yapımı çalışması yürütüyor.

Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ekipler Yeşilbayır, Nebiler ve Uzunkuyu Mahallesi'nde 15 gündür kilit taşı döşemesi yapıyor. 3 mahalledeki sokaklara 10 bin 500 metrekareye eşdeğer 400 bin kilit taşı döşedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Üreten ve değer katan belediyecilik prensibiyle hareket ediyoruz. Kendi parke tesisimiz ile büyük bir boşluğu kapattık. Caddeler, yollar ve kamusal alanlarda kendi ürettiğimiz kilit taşlarını kullanıyoruz” dedi.