Döşemealtı Kitap Günleri'nin açılışı gerçekleştirildi

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Kitap Günleri'nin açılışı gerçekleştirildi
Oluşturulma Tarihi: 30.07.2019
Görüntülenme Sayısı: 630

Belediye Personeli'nden anlamlı kareografi

Döşemealtı Belediyesi'nin katkılarıyla ilk kez düzenlenen "Döşemealtı Kitap Günleri" nin açılışını Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç gerçekleştirdi. Yayınevlerinin standlarını gezen Başkan Genç, yazarlarla sohbet etti. Belediye Personeli de anlamlı bir kareografi oluşturarak, vücutlarıyla "OKU" yazdı.

Döşemealtı Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen Döşemealtı Kitap Günleri'nin açılışı gerçekleştirildi. Pegasus, Can, Epsilon, İletişim, Doğan, Yakamoz, Elma, Alfa, Everest, Kırmızı Kedi, Siyah Beyaz, 5 Şubat, Altaylı, Ayata, Cadı, Sonsuz, Kırıntı, Uzay, National Coğrafi, Beta Kids, Nova Kids, Akıl Oyunları, Poyraz, Rumeli, Kavim, Paydos, Kesit ve Kaldırım gibi seçkin yayınevlerinin katıldığı Döşemealtı Kitap Günleri'nin açılış kurdelesini Başkan Genç kesti.

Başkan Genç, ülkemizdeki okuma alışkanlığını artırmak adına çalışma yaptıklarının altını çizerek, " Toplumların bilimde ve teknolojide ilerlemesi, güçlü bilgi birikimine sahip bireylerle mümkündür. Bu da etkin bir okuma becerisi ve alışkanlığının kazandırılması ile gerçekleşir. Çocuklarımızı kitap kokusuyla büyütülmeli, bu alışkanlığı toplumun her kesimine yaymalıyız” dedi.

Yayınevlerinin standlarını gezen Başkan Genç, yazarlarla ve ziyaretçilerle sohbet etti. Belediye personeli de Kent Meydanı'nda anlamlı bir kareografi oluşturarak, vücutlarıyla "OKU" yazdı. Döşemealtı Kitap Günleri 8 Ağustos tarihine kadar Döşemealtı Kent Meydanında saat: 11.00 - 23.00 arasında ziyaret edilebilecek.