Döşemealtı Koşusu’nu KÜBRA HANIM KAZANDI

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Koşusu’nu KÜBRA HANIM KAZANDI
Oluşturulma Tarihi: 25.02.2022
Görüntülenme Sayısı: 465

Türkiye'nin 10. Hipodromuna da ev sahipliği yapmakta olan, Antalya'nın Döşemealtı ilçesi adına düzenlenen koşu 23 Şubat Çarşamba akşamı gerçekleşti

Antalya Hipodromu'nda sezonun 11. yarış gününde gerçekleşen koşuya (KV-7/D), 3 yaşlı 8 dişi İngiliz tayı katıldı. Abdurrahman Polat'ın sahibi, Salih Yıldızer'in de yetiştiricisi olduğu Kübra Hanım (Win River Win - Doctor's Soul / Sea Hero) jokeyi Mehmet Akyavuz'la galibiyete uzanmayı başardı. Sebahattin Topal antrenesindeki doru dişi tay, son startında Adana'daki Şartlı-5 koşudan birincilikle ayrılmıştı

1400 metre kum pistte koşulan Döşemealtı Belediyesi Koşusu'nu; Kupon (Scarface - Bertinoro / Bertolini) ikinci, Latifa Three (Justenuffhumor - Latifa One / Dunkirk) üçüncü, Bohemian Rhapsody (Three Valleys - Queen To Queen / Sri Pekan) dördüncü, Tangül Hanım (Değirmendereli - Sahra / George Thomas) da beşinci sırada tamamladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi koşusunu ise 3 numaralı Kuzey Yağmuru kazandı.

Kübra Hanım için koşudaki bitiriş derecesi 1.27.62 olurken, farklar 5 Boy - Burun - Burun - 3 Boy şeklinde sonuçlandı. Döşemealtı Belediye Koşusu'nda talihsiz bir an yaşandı. Koşuyu 2. sırada sürdüren son saniyelerde Medicane isimli at düştü. Koşudan sonra yapılan törende, kazanan safkanın sahibi Abdurrahman Polat'a kupasını, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç takdim etti. Kazanan tayın antrenörü Sebahattin Topal'a ise plaketini Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder verdi.

Şeref Tribünü'nde düzenlenen törende Belediye Başkanı Turgay Genç, safkanın jokeyi Mehmet Akyavuz'a da bir plaket takdim etti. Başkan Genç, “Yarışı kazanan jokeyi tebrik ediyorum. Kaza geçiren jokeyimize ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Genel Sekreterimiz Ahmet Özbelge ve Genel Müdürümüz Tuncel Aydın da katıldı.

Türkiye'nin 10. Hipodromu olan Antalya Döşemealtı Hipodromu bugün anlamlı iki yarışa ev sahipliği yaptı. Döşemealtı Belediyesi Koşusu'nu Kübra Hanım isimli atla jokey Mehmet Akyavuz kazandı. Koşu sonunda Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, at sahibi Abdurrahman Polat ile jokey Mehmet Akyavuz'a plaket verdi.