Döşemealtı tiyatroya doyacak

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı tiyatroya doyacak
Oluşturulma Tarihi: 25.01.2017
Görüntülenme Sayısı: 1851

Döşemealtı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT) Şubat ayında iki yeni oyunu daha sanatseverlerle buluşturacak. “İnadına Yaşamak” ile “Harikalar Mutfağı” adlı müzikli çocuk oyunu Şubat ayında DHT sahnesinde olacak.

Geçen yıl Ramazan Şenlikleri kapsamında mahallelerde sergilediği orta oyunu ile Döşemealtılılarla buluşan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu, iki yeni oyunu daha sahnelemeye hazırlanıyor. Sezon boyunca “Entrikalı Dolap Komedyası” adlı oyunu sahneleyen tiyatro ekibi, Döşemealtılılar tarafından büyük beğeni topladı.

Döşemealtı'nın ilk çocuk oyunu

DHT'li oyuncular bir yandan Metin Balay'ın Türkiye'de birçok kez sahnelenen “İnadına Yaşamak” adlı oyununu, diğer taraftan da Döşemealtı'nın ilk çocuk oyununu hazırlıyor. “Harikalar Mutfağı” adlı oyun, müzikli bir şölen havasında çocuklarla buluşmak için gün sayıyor. Her iki yeni oyun da Şubat ayından itibaren sahnelenecek.

Entrikalı Dolap Komedyası'na yoğun ilgi

26 Ekim tarihinden bu yana sahnelenen Entrikalı Dolap Komedyası, tiyatroseverlerin yoğun ilgisi nedeniyle Nisan sonuna kadar DHT sahnesinde olmaya devam edecek. Her Cuma saat 20.00'de Yeşilbayır Kültür Merkezi'nde sahnelenen ücretsiz oyunu izlemek isteyenler, (242) 443 1 377 no'lu telefondan rezervasyon yaptırabilecek.

3 ayda 4 bin kişi izledi

DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, Entrikalı Dolap Komedyası isimli oyuna sadece Döşemealtı'ndan değil Antalya'nın merkez ilçelerinden, hatta Korkuteli ve Burdur gibi uzak merkezlerden bile izleyici geldiğine dikkat çekti. Kayacan, oyunun 12 hafta boyunca yaklaşık 4 bin kişi tarafından izlendiğinin altını çizdi.

Kültürel gelişime katkı

Tiyatronun bölgenin kültürel gelişimine katkı sağladığına değinen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise, “DHT'yi kurarken güzel tepkiler alacağımızı biliyorduk. İlk kez Ramazan Şenlikleri'nde sahne alan tiyatromuz daha sonra Entrikalı Dolap Komedyası ile seyirci karşısına çıktı. Tiyatrocularımız, Şubat ayında biri çocuk oyunu olmak üzere iki yeni oyunla daha Döşemealtılılarla buluşacak” dedi.