Döşemealtı Yaz Kurslarına büyük ilgi

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı Yaz Kurslarına büyük ilgi
Oluşturulma Tarihi: 9.8.2016
Görüntülenme Sayısı: 2462

Döşemealtı Yaz Kurslarına büyük ilgi

Döşemealtı Belediyesi'nin çocuklara ve gençlere yönelik desteği Yaz Kurslarında da devam ediyor. Son iki yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Yaz Kurslarına katılan kursiyerlere Döşemealtı Belediyesi, çanta, forma, şort, tozluk ve defter yardımı ile servis hizmeti veriyor.

13 Brnaşta bin genç...

Döşemealtı Yaz Kursları bu yıl; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, badminton, halter, Mua-i Tai, Tekvando, güreş, İngilizce, bilgisayar, halkoyunları, satranç, bisiklet, judo ve halter branşlarında düzenlendi ancak halter, judo ve bisiklet branşlarına talep olmaması nedeniyle iptal edildi.

Döşemealtı Belediyesi gençleri destekliyor...

Döşemealtı Belediyesi'nin katkılarıyla, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen ‘Döşemealtı Yaz Kursları' yaklaşık 2 ay boyunca devam edecek. Kurslara 7-14 yaş grubunda ki çocuklar ve gençler katıldı.

İngilizce ve bilgisayar kurslarına büyük ilgi var...

Döşemealtı yaz kurslarına futboldan sonra en büyük ilgi İngilizce ve Bilgisayar kursları oldu. Futbol antrenmanları Yeşilbayır Mahallesi Şehit Er Tevfik Cebeci stadında yapılırken Voleybol, Muai Tai, Tekvando ve Badminton kursları Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne ait Kapalı Spor Salonunda, İngilizce ve Bilgisayar dersleri Mustafa-Ayten Aydın Anadolu Lisesi'nde, güreşler Döşemealtı Belediyesi'nin güreş salonunda, Basketbol kursları da Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi salonunda gerçekleştiriliyor.

Yaz kursları sosyal, sportif ve zihinsel açıdan önemli...

Döşemealtı Yaz kurslarının önemine değinen Belediye Başkanı Turgay Genç, 4 kurumun işbirliği ile düzenlenen kurslara katılan öğrencilere teşekkür etti. Başkan Genç, “Çocuklarımızın sosyal, sportif ve zihinsel olarak gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız yaz kurslarımız büyük bir özveri ile devam etmektedir. Emeği geçen belediye personelime, ilgili kurumların emekçilerine, kurs hocalarımıza çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.