Döşemealtı’na 33 yabancı gelin

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’na 33 yabancı gelin
Oluşturulma Tarihi: 31.12.2020
Görüntülenme Sayısı: 528

Döşemealtı Belediyesi evlendirme memurluğu 2020 yılında 472 çiftin nikahını kıydı. Bu nikahlarda Döşemealtı'na 33 yabancı uyruklu gelin, 1 damat geldi.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 Koronavirüs pandemisi, yaşamlarını birleştirmek isteyen çiftleri etkilemedi. Kısıtlamalara rağmen belediye nikah salonunda alınan tedbirler ve kurallar çerçevesinde 472 çiftin nikahı kıyıldı. Nikahların bir çoğunu Belediye Başkanı Turgay Genç bizzat kendisi kıyarken, bu yıla yabancı ülke vatandaşlarıyla yapılan evlilikler damgasını vurdu.

2020 yılı içerisinde gönüllerini yabancı gelin, yada yabancı damata kaptıran Döşemealtılı çiftler soluğu nikah memurluğunda aldı. Aralarında Tayland, Almanya, Fransa, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Bulgaristan ve Belarus gibi ülkelerin vatandaşlarının bulunduğu çiftler ilçede hayatlarını birleştirdi. 1 yıl içerisinde tam 33 yabancı gelinin geldiği ilçede 1 yabancı damat katıldı. Çiftler genellikle 14 Şubat yada birbirlerinin doğum günleri gibi özel günlerde nikah kıydırmak için başvururken; geçtiğimiz yıl 469 çift nikah için başvurdu. Döşemealtı'na 2019 yılında ise 3 yabancı damat 23 yabancı gelin gelmişti.