DÖŞEMEALTI’NA CEM EVİ KÜLTÜR MERKEZİ

Anasayfa» Haberler» DÖŞEMEALTI’NA CEM EVİ KÜLTÜR MERKEZİ
Oluşturulma Tarihi: 22.03.2023
Görüntülenme Sayısı: 121

Döşemealtı Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

GENİŞ KATILIM

Döşemealtı Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı arasında imzalanan protokol kapsamında imar planlarında kültür alanı olarak ayrılan Yeşilbayır Mahallesi'nde ki alan Cem Evi ve Kültür Merkezi olarak inşa edilecek. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Binali Efe Belediye Meclis salonunda düzenlenen törenle protokolü imzaladı. Törene Alevi Derneklerinin başkan ve yöneticileri, Hemşeri Dernekleri Başkan ve üyeleri ile Sivil Toplum Örgütü üyeleri katıldı.

“HEPİMİZ EŞİTİZ KARDEŞİZ”

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Binali Efe törende yaptığı konuşmada katılan dernek ve vakıf başkanlarına teşekkür ederken, Döşemealtı'nda yapılacak olan Kültür Merkezi ve Cem Evinin en kısa sürede hizmete girmesi için çalışmaları hep birlikte yapacaklarını söyledi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e verdiği destek için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “İnsanları dil, din ırk ayırt etmeden, Alevi Sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez demeden sadece insan olduğu için gönülden kucaklanmasına ihtiyacımız var. Biz biriz hepimiz eşitiz kardeşiz. Değerli Başkanımız Turgay Genç, ilçede ihtiyaç olan Cem evi ve Kültür Merkezi için bizlere kapılarını sonuna kadar açtı. Cem evimizin yapılması için protokol imzalayarak yer tahsisinde bulundu. Kendisine Tüm Alevi Canlar adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PROTOKOL İMZALANDI

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, hiç kimseyi ayrıştırmadan herkesin kardeşçe yaşam hakları için var gücümle çalışmaktan büyük gurur duyuyorum. Yaklaşık 9 yıldır devam eden Belediye Başkanlığım ve onun öncesinde Büyükşehir İmar Komisyonundaki görevim sırasında ben bu alanların belirlenmesini yaptım. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Döşemealtı Şubemizin talebi doğrultusunda hemen kolları sıvadık ve hazırlanan bu işbirliği protokolüne imza attık. İlçemizde yaşayan Alevi Canların ibadet edebilecekleri Cem Evimizin yapılabilmesi için daha önce Kültür Merkezi ve Cem Evi olarak planladığımız bölgenin tahsisini gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.