Döşemealtı’na “çim hokeyi” önerisi

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’na “çim hokeyi” önerisi
Oluşturulma Tarihi: 31.10.2017
Görüntülenme Sayısı: 1212

Başkan Turgay Genç'i ziyaret eden Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu, bölgeye bir “çim hokeyi” sahası kurulmasını önerdi.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu Başkanı Recep Şengün, Döşemealtı'nda ortak projeler üreterek hayata geçirebileceklerini belirterek, “Antalya'da çim hokeyi alanı yok. Avrupa'dan bir çok takım kamp yapmak için gelmek istiyor. Ancak böyle bir alan sadece Konya ve Osmaniye'de var. Döşemealtı'nda bir tesis yaparak hem bu sporun yaygınlaşmasını hem de Avrupa kulüplerinin burayı tercih etmelerini sağlayabiliriz” diye konuştu. Bunun üzerine ortak çalışma yapma teklifinde bulunan Turgay Genç, fizibilite çalışmalarını yaparak böyle bir tesisin kazandırılması mümkün olabileceğini söyledi.

İlçede özellikle altyapı olmak üzere sporun tüm branşlarına destek verdiklerini belirten Başkan Genç, tesisleşme ve amatör spor branşlarına yatırım yaparak, bisiklet, erkek ve kadın futbolu, Ata sporu yağlı güreşler, badminton gibi branşlarda bir çok başarıya imza attıklarını anlattı. Yeni yapılan tüm yollarda bisiklet parkurları ve engelliler için alanlar yapıldığına değinen Genç, “Spor kulübümüz ile amatör branşlara destek oluyoruz. Parklarımızı her yaştan insanın rahatlıkla kullanabilmesi için tüm ayrıntılara özen gösteriyoruz. Tenis kortları, basketbol ve futbol sahaları ile Avrupa standartlarında modern tesisler yapıyoruz. Ayrıca yarı Olimpik havuzların olduğu Gençlik Merkezi inşaatımız da Şubat ayında hizmete girecek” diye konuştu.